Bitcoin tutan adres sayısı yeni bir rekor kırdı! Peki bu neyin işareti?


Fiyattaki büyük kazançları ölçmenin ve 44.000 $ işaretini kırmanın yanı sıra, Bitcoin (BTC), varlığı tutan adres sayısında da artış kaydederek tarihte ilk kez 40 milyon işaretini aştı.

Bitcoin tutan adres sayısı yeni bir rekor kırdı! Peki bu neyin işareti?

Spesifik olarak, 25 Mart’ta yapay zeka kripto analitik platformu IntoTheBlock tarafından paylaşılan bir grafikte gösterildiği gibi, Bitcoin’i tutan adreslerin sayısı 24 Mart itibariyle 40.25 milyon oldu ve kripto para biriminin ortaya çıkışından bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesi oldu.

Kaynak: IntoTheBlock

Araştırma platformunun tweet’ine göre, Bitcoin’i tutan adreslerin sayısı Şubat ayında bir düşüş yaşadı, ancak büyümeye ve yeni zirveler belirlemeye devam etti. Platform, “Bu, Bitcoin için artan ilgiye ve benimsenmeye işaret ediyor” diye ekledi.

Tüm bunların yanı sıra, finans analizleri ile bilinen Finbold’un, 2022’nin başından bu yana Bitcoin’de bakiyesi olan 888.000 yeni adresin ağa katılmasından sonra, Bitcoin tutan ortalama adres sayısının 39.7 milyona ulaştığını ve bunun 14 Mart’tan önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olduğunu bildirdiğini, daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Bitcoin için yükseliş hissi devam ediyor

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi için son zamanlarda artan yükseliş hissi , borsalardan ayrılan muazzam miktarına da yansıyor. 

Daha önce sizlerle paylaştığımız üzere, 2,7 milyar dolar değerinde olan yaklaşık 61.000 BTC, yalnızca 15 gün içinde çeşitli kripto borsalarından alındı .

İçeriğimiz yayınlandığı sırada, Bitcoin 44.313 dolardan işlem görüyordu ve hafta boyunca 40.460 dolardan yüzde 9.52’lik bir artışa işaret etti. Bu arada, 24 saatlik fiyatı %2,93 arttı.

Yedi günlük Bitcoin fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap’ten alınan en son bilgilere göre, Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 847,1 milyar dolar.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın