Bitcoin toparlanıyor mu? Yatırımcılar için kritik süreç


Bitcoin, kripto para camiasında öncü kripto para birimi. Piyasada ciddi değer sahibi kripto para birimi son dönemlerde ağır bir düşüş yaşadı. Bir dönem 64 bin skalasında işlem gören kripto para birimi dolar kurundan etkilenerek düşüşe geçti. Güney Afrika’da koronavirüsün yeni bir varyantının da ortaya çıkmasıyla iyice darbe yiyen Bitcoin 53 bin skalasına kadar gerilemişti.

Hal böyle olunca durum diğer kripto para birimlerine de yansıdı. Bitcoin’i ikinci sırada takip eden Ethereum da düşüş belirtileri gösterdi. Yatırımcılar için kritik bir süreç olan bu ekonomik çalkanma döneminde Bitcoin’in nasıl bir çizgide ilerleyeceği oldukça büyük önem taşıyor.

Bitcoin toparlanıyor mu? Yatırımcılar için kritik süreç

bitcoin

Geçtiğimiz hafta koronavirüüsün yeni bir varyantı daha ortaya çıktı. Güney Afrika’da ortaya çıkan Omikron varyantı piyasalarda da etkiye sebep oldu. Ancak Bitcoin toparlana belirtileri göstermeye başladı. Yüzde 5.6 yükselişle öncü kripto para birimi şu anda 57 bin 800 dolar üzerinden işlem görüyor. Bitcoin’in ardından Ethereum da toparlamaya başladı. Ethereum da yeniden 4 bin 300 dolar skalasına yükseldi.

Bitcoin artış gösterse de henüz piyasaların nasıl şekilleneceğini söylemek için erken diyebiliriz. Yeni varyantın da gelmesiyle her an her şey değişebilir. Yeniden karantina uygulanır mı belli olmaz ancak virüste yeni bir döneme de giriş yapıyor olabiliriz. 

Read More

Yorum yapın