Bitcoin saatler içinde çakıldı! Kripto piyasası kırmızıya döndü!


Bitcoin ( BTC ) etrafındaki göreceli huzur bozuldu ve 8 Kasım Salı günü erken saatlerde, kripto para borsası FTX’in yerel tokeni FTT’nin , ticaret firması Alameda’nın finansal sağlığına ilişkin sürekli endişeler üzerine 21 ayın en düşük seviyelerine düştüğünde satış baskısı uygulandı.

Bitcoin saatler içinde çakıldı! Kripto piyasası kırmızıya döndü!

Bitcoin’in fiyatı yine psikolojik olarak önemli olan 20.000$ eşiğinin altına düştü. Sabah saatlerinde CoinMarketCap’ten alınan verilere göre , şu anda amiral gemisi kripto para birimi son 24 saatte %4,78 ve son yedi gün içinde %4,05 düşüşle 19.751, %4,78 seviyesinde işlem görüyordu.

Mevcut durumda, Bitcoin’in toplam piyasa değeri 378,5 milyar dolardı.

Bitcoin saatler içinde çakıldı! Kripto piyasası kırmızıya döndü! - Resim : 1

1 günlük bitcoin grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin teknik analizi

Bitcoin’in acil desteği 19.200 dolar civarındaydı ve bu seviyenin ihlali BTC’yi 18.700 dolara maruz bırakabilir düşüncesi hakimdi. Sonunda korkulan oldu.

Göreceli güç endeksi ( RSI ), MACD’nin hareketli ortalaması ve 50 günlük hareketli ortalama gibi hem önde gelen hem de takip eden göstergeler tarafından aşağı yönlü bir eğilim desteklenir. Bitcoin 18.700 dolardaki düşüş eğilimini tersine çeviremezse, bu seviyenin altında bir kırılma 18.000 dolara kadar daha fazla satış baskısı için kapıyı açabilir.

Bitcoin saatler içinde çakıldı! Kripto piyasası kırmızıya döndü! - Resim : 2

Bitcoin teknik analiz 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Öte yandan, Bitcoin’in ani direnç seviyesi 20.000 dolar civarında ve bu seviyenin üzerinde bir kırılma BTC’yi 20.300-20.400 dolara maruz bırakabilir, ki bu daha önce geçen ay çok önemli bir destek olarak kaldı.

 Kripto ticareti  uzmanı Michaël van de Poppe 7 Kasım’da şunları kaydetti:

“Tercihen [BTC]’nin devam etmesini görmek istediğim birkaç destek seviyesine bakıyoruz. 20.500 dolar ve 20.300 dolar seviyelerine bakıyor ve aslında bunlar potansiyel uzun pozisyonlar için bakacağım bölgeler.”

Bitcoin saatler içinde çakıldı! Kripto piyasası kırmızıya döndü! - Resim : 3

Bitcoin teknik analiz anlık grafik. Kaynak: doviz.com

Grafiğin seyri oldukça merak konusu! Bitcoin piyasasında ayılar mı söz sahibi olacak yoksa boğalar mı? Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın