Bitcoin için rahatlama rallisi yakın mı?


Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın, kurumun düşük seyreden enflasyonu dizginleme hamlesinin bir parçası olarak faiz artırımlarına ilişkin son güncellemeyi yayınlaması bekleniyor. Aslında, kripto para piyasası, Bitcoin ( BTC ) gibi varlıklar için bir sonraki fiyat hareketini potansiyel olarak vurgulayacağı için güncellemeyi takip edecek.

Bitcoin için rahatlama rallisi yakın mı?

Enflasyon verilerinin beklenenden düşük gelmesiyle birlikte Fed’in faiz oranlarını 50 baz puan artırabileceği yönünde beklentiler var.

Bu doğrultuda, kripto ticareti uzmanı ve analist Michaël van de Poppe, 14 Aralık’ta bir YouTube videosunda, Fed’in kararının, oranlar 75 baz puana ulaşmazsa Bitcoin’e bir rahatlama rallisi sunacağını öne sürdü.

Bitcoin için ne beklemeli?

Poppe’ye göre, geçen ayki rakamdan düşen faiz oranları, Bitcoin’e son kazanımlarını sürdürme şansı verecektir. Ancak, 75 baz puan açıklanırsa piyasanın muhtemelen çökeceği konusunda uyardı.

Poppe, “50 baz puanlık bir durum elde edersek, bu, geçici bir durum için piyasada önemli bir devamlılık sağlayacaktır çünkü durgunluk büyük olasılıkla gelecek yıl başlayacak ve bu da piyasaları yeniden biraz daha aşağı çekecek, ancak Yardım mitingi yapmak istiyorsak ihtiyacımız olan malzemeler” dedi.

Genel olarak, enflasyon gevşedi ve Haziran’da kaydedilen %9.1’lik rekor seviyeden Kasım’a kadar olan 12 ayda %7.1’e ulaştı. Bu nedenle, veriler Fed’e faiz oranlarını düşürmek için biraz nefes alma alanı sunuyor.

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında, Bitcoin günlük %1’den az kazançla 17.959 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte, Bitcoin %7’nin üzerinde değer kazandı.

Bitcoin için rahatlama rallisi yakın mı? - Resim : 1

Bitcoin fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Şu anda, varlık 18.000 dolarlık pozisyonu geri almak istiyor. Bu durumda Poppe, piyasalar geçici olarak uzatılmış bir rahatlama rallisi yaşarsa, varlığın muhtemelen kritik bir direnç pozisyonu olarak 18.200 $ pozisyonunu talep edeceğini kaydetti.

Poppe “Şu anda güçleniyoruz ve Mayıs veya Haziran aylarında olduğu gibi 18,2 dolarlık alan olan kritik direnç bölgesiyle karşı karşıyayız. 17,6 dolara doğru düşüyoruz ve 18,2’yi geri almamız gerekiyor ve bunu yaparsak, aralığa geri döneriz” diye ekledi.

Bitcoin, 2022’de oldukça değişken kalmasına rağmen, önceki bir Finbold raporu, amiral gemisi kripto para biriminin son on yılın yedisinde en iyi performans gösteren varlık olarak ortaya çıktığını belirtti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın