Bitcoin için düşüş sürüyor; 35 bin dolar seviyesine inildibitcoin

Kripto para birimi bitcoin için ciddi düşüş gözleniyor. Son 24 saat içerisinde yaşanan kayıplar ile 36 bin dolar altına da inildi.

En büyük kripto para birimi konumunda yer alan bitcoin, dün 38 bin dolar seviyesine kadar düşmüştü. Son altı ayın en düşük seviyesini gören para biriminin dün ölçülen 24 saatlik kaybı yüzde 8’e, son 7 günlük kaybı ise yüzde 10’a yaklaşmıştı. Bugün ise bitcoin için düşüş sürmeye devam ediyor. Son 24 saat kaybı yüzde 9’a yaklaşan kripto para birimi, 7 günlük kaybı da yaklaşık olarak yüzde 17’e kadar taşıdı. Bunun üstüne paranın değeri 22 Ocak 2022 11:39 itibarıyla 35 bin 700 dolara kadar geriledi.

Bu arada ikinci en büyük kripto para birimi ethereum da iyi zamanlar geçirmiyor. Son 24 saatte yaklaşık yüzde 14, son 7 günde ise yaklaşık yüzde 25’lik değer kaybeden para birimi, şu an 2.490 dolar seviyesinde. Etheremum son bir ay içerisinde 4.149 doları görmüştü.

Dün de söylediğimiz gibi popüler kripto para birimi için düşüşün ne kadar süreceği henüz bilinmiyor. Ancak her zaman ilginç sürprizler yaşanabilir. Şimdi 35 bin dolar olan kripto para birimi bitcoin, 3-4 saat içerisinde fırlama yapabilir ya da daha da çakılabilir. Bu alanda mutlaka ama mutlaka çok dikkatli olmak gerekiyor. Lütfen sürece çok hâkim değilseniz kripto para dünyasına kaybedince çok üzüleceğiniz rakamları yatırmayın.

İlginizi Çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Read More