Bitcoin hakkında korkutan açıklama! 10 bin dolar için tarih verildi


Kripto para camiasında yaşanan deprem etkileri bir süredir devam ediyor. Bitcoin cephesinde de oldukça kötü bir dönemden geçtiğimiz bu süreçte yeni tahminler de gelmeye devam ediyor. Şimdi ise yatırımcıları üzecek yeni bir tahmin daha duyuruldu.

ABD merkezli yayın kuruluşu Bloomberg’in Wall Street yatırımcılarıyla yaptığı anket kripto para piyasasına yönelik beklentinin kötümser olduğuna işaret ediyor.
MLIV Pulse anketine katılanların yarısından fazlası Bitcoin’in düşmesinin yükselmesinden daha muhtemel olduğunu belirtti.

Bitcoin hakkında korkutan açıklama! 10 bin dolar için tarih verildi

Yapılan anket sonucunda çıkan detaylar yatırımcıları üzecek cinsten. Söz konusu ankete katılan 950 yatırımcının yüzde 60’ı Bitcoin’in değerinin yaklaşık yarısını kaybederek 10 bin dolara düşmesinin, 30 bin dolara çıkmasından daha olası olduğunu ifade etti. Katılımcıların yüzde 40’ı ise kripto para biriminin değerinin artacağını düşünüyor.

Bununla birlikte katılımcıların yaklaşık yüzde 28’i kripto piyasasının gelecek vaat ettiğine güven duyduğunu belirtirken yüzde 20’si de bu varlıkların değersiz olduğu görüşünde. Bitcoin son dönemlerde fazlasıyla değer kaybetti.  Bitcoin kasımda yaklaşık 69 bin dolara ulaştığından bu yana değerinin üçte ikisinden fazlasını kaybetti. Yapılan anketi sonuçlarına göre öncü kripto para birimi Bitcoin’in bu sonbaharda 10 bin dolara kadar düşmesi bekleniyor.

Read More

Yorum yapın