Bitcoin hakkında endişelendiren analiz


Geçtiğimiz birkaç hafta, kripto para birimi endüstrisi ve finansal piyasalar için pek iyi geçmedi. Ukrayna’da artan bir çatışma korkusu, Kanada’daki iç karışıklık ve Fed’in faiz oranlarını artırma kararına paralel olarak çoğu varlığın fiyatları önemli ölçüde düştü. Bitcoin 3 Şubat’tan bu yana en düşük fiyatı olan 36.000 dolara düştü.

Bu olayları akılda tutarak, Blockchain veri sağlayıcısı Glassnode, son raporunda, bitcoin fiyatının düşmeye devam edebileceğini gösteren bazı düşüş sinyallerine dikkat çekti.

Bitcoin hakkında endişelendiren analiz

bitcoin

Analitik şirketi, bitcoin’in zincir içi etkinliğinin geçen hafta herhangi bir ilerleme kaydedemediğini ve bu da varlığa olan ilginin ve talebin azaldığının ilk işareti olduğunu kaydetti. Glassnode, son 30 gün içinde bu tür yaklaşık 220.000 cüzdanın tamamen boşaltıldığını bildirdi. Buna karşılık, birincil kripto para birimi Kasım ayında yaklaşık 60.000 dolardan işlem gördüğünde, sıfır olmayan adresler tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 39 milyona ulaştı.

Kârdaki kuruluşların yüzdesi de düşüşte. Glassnode’un tahminlerine göre, BTC yatırımcılarının %10,9’u 33.500 ile 44.600 dolar arasındaki fiyatlarda daha fazla coin biriktirdi. Birçoğu son birkaç hafta içinde piyasaya girdiği için Glassnode, BTC’nin fiyatı düşmeye devam ederse, bölümlerini ilk satanların onlar olabileceğini belirledi. Global olaylardan direkt olarak etkilenen öncül krito biriminin sonraki hamlelerini göreceğiz.

Read More

Yorum yapın