Bitcoin 9. haftalık kırmızı mumunu oluşturuyor! Eski günlerine mi dönüyor?


23 Mayıs’ta Bitcoin ( BTC ), amiral gemisi dijital varlık tarihinde ilk kez sekizinci düz kırmızı haftalık mumunu oluşturdu. Yatırımcılar endişeli, akıllarda aynı soru; Bitcoin  eski günlerine mi dönüyor?

Bitcoin 9. haftalık kırmızı mumunu oluşturuyor! Eski günlerine mi dönüyor?

TradingView’den alınan verilere göre, kripto para piyasasındaki mevcut durum düşüş eğilimini koruyor ve durum böyleyken Bitcoin, sonuç olarak dokuzuncu düz kırmızı mumunu oluşturuyor gibi görünüyor.

Bitcoin dokuzuncu düz kırmızı mum. Kaynak: TradingView

Şu anda Bitcoin, son 24 saatte %1,54 artışla ve önceki haftaya göre %0,13 düşüşle 29,775 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa değeri ise 566 milyar dolar seviyesinde.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi düşük kalmaya devam ediyor

Bu arada, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi (CFGI), yaklaşık iki yıl önceki başlangıcından bu yana en düşük seviyesine geriledi. Bu iyi bilinen teknik endeks, piyasa katılımcılarının duygu ve düşüncelerini belirlemek için piyasa hakimiyeti, oynaklık, hacim, sosyal medya ve anketler dahil olmak üzere çeşitli ölçütleri araştırmaya yarıyor.

Bitcoin 32.800 doları görebilir

Önde gelen bir kripto ticareti analisti Michael van de Poppe’ye göre, Bitcoin’in 29.400 dolar civarında önemli bir bariyeri aştığını belirtti. Bitcoin (BTC) bu seviyenin üzerinde destek tutabilirse, Bitcoin’in (BTC) kritik 30.000 dolar seviyesini kırabileceğine ve bir sonraki direnç noktasının 32.800 dolar olacağına inanıyor. 

Michael van de Poppe açıklamasında “Bitcoin 29.4 bin doları aştı ve bir sonraki direnç bölgesine doğru koştu. 29.4 bin doları tutarsak, 32.8 bin dolara doğru giderek daha iyi olacağız” ifadelerine yer verdi.

Bitcoin direnç tablosu. Kaynak: Michael van de Poppe

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın