Bitcoin 2023 yılı için iyi bir yatırım mı?


Çalkantılı bir yılın ardından, Bitcoin ( BTC ) yatırımcıları, amiral gemisi kripto para biriminin 2023’te nasıl performans göstereceğini izliyor. Özellikle, yeni yıla girerken, Bitcoin hala yüksek enflasyon ortamında çalışıyor ve bu da varlığın değerini tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 69.000$’dan %70’in üzerinde.

Bitcoin 2023 yılı için iyi bir yatırım mı?

2022’ye dönüp baktığımızda, Bitcoin en kötü performans gösteren varlıklar arasında yer aldı. Önceki bir Finbold raporuna göre Bitcoin, -%60’lık getiriyle 2022’de en kötü performans gösteren finansal piyasa varlığı oldu.

Gerçekten de, Bitcoin, olumlu makroekonomik faktörlerden ilham alan yakın tarihli bir rahatlama rallisinden yararlanamadıktan sonra yılı bir konsolidasyon aşamasında bitirecek gibi görünüyor. Aynı zamanda, Bitcoin, FTX ticaret platformunun çöküşü gibi kripto sektörü skandallarıyla da baskı altına alındı.

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında, Bitcoin günlük yaklaşık %0,3’lük bir düzeltme ile 16.490 dolardan işlem görüyordu. Yılbaşından bugüne, ilk dijital varlık neredeyse %65 düştü.

Bitcoin 2023 yılı için iyi bir yatırım mı? - Resim : 1

Bitcoin YTD fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

2023 Bitcoin için ne ifade ediyor?

Kuşkusuz, Bitcoin yatırımcıları makroekonomik faktörlerin nasıl işlediğine ve olası Federal Rezerv’in 2023’te nasıl döndüğüne bakacaklar. Örneğin, bir kripto vergi yazılımı olan CoinLedger’ın CEO’su David Kemmerer, Bitcoin’in muhtemelen ilk içinde daha fazla düzeltme yapacağına inanıyor. 2023’ün yarısı, FTX çöküşünün etkilerinin daha da yayılmasını bekliyor.

Aynı zamanda, Bitcoin topluluğu mevcut konsolidasyon aşamasının fiyatın düşmesine yol açabileceğini ve varlığın toparlanması için bir temel oluşturabileceğini umuyor. İlginç bir şekilde, varlığın FTX çöküşünden sonra diğer kapitülasyon olaylarından daha hızlı toparlandığı düşünüldüğünde, Bitcoin’in yeni bir ralli için hazır olabileceğine dair işaretler var.

Ayrıca, dip ararken, Bitcoin 9.000 dolara kadar düzeltme yapabilir. Özellikle, seviye son boğa koşusu için bir temel görevi gördü.

Bununla birlikte, Finbold tarafından bildirildiği üzere CoinMarketCap’teki kripto para birimi topluluğu, Bitcoin fiyatı konusunda yükselişini sürdürüyor. Topluluk, Bitcoin’in 31 Ocak 2023’te muhtemelen 19.640 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın