Bir sonraki büyük Windows 11 güncellemesi için tarih geldiWindows 11

Windows 11 işletim sistemi için çalışmalar aktif olarak sürüyor. Microsoft bir sonraki büyük güncelleme için hazırlanıyor.

İki farklı kaynaktan gelen ortak bilgilere göre 22H2 olarak geçen bir sonraki büyük Windows 11 güncellemesi, 20 Eylül tarihinde herkes için yayınlanacak. Yeni sürümde elbette birçok faydalı yenilik olacak. Örneğin 22H2 ile başlat menüsü için hazırlanan yeni dosya sistemi görücüye çıkacak, görev çubuğu için çok istenen sürükle-bırak desteği sunulacak, yeni dokunmatik kontroller getirilecek ve taze bazı animasyonlar karşımıza çıkacak. Yeni sürümde işitme sorunu yaşayanlar için canlı altyazı sistemi de olacak ve böylece oynatılan her sesli içerik dilediğiniz dilde yazılı hale getirilebilecek. Görev Yöneticisi için yeni koyu mod dahil olmak üzere tasarımı modernleştirecek yeni büyük Windows 11 güncellemesi, sesle PC kontrol aracıyla da erişebilirlik konusunda daha iyi hale gelecek. Bunlara ek olarak başka iyileştirmeler de getirecek sürüm çıktıktan sonra bazı ufak başka özellikler de gönderilecek.

Bu aralar ilginç şekilde Windows 12 için de bilgiler gündemde. Geçtiğimiz ay ortaya çıktığı kadarıyla Microsoft, her üç yılda bir yeni sürüm karşımıza getirecek yeni “Windows Geliştirme Döngüsüne” geçiş yapıyor. Buradan işaretle de Windows 12 işletim sisteminin 2024 yılında karşımıza çıkarılabileceği iddia ediliyor. Bu bağlamda Microsoft’un Windows 11 için planladığı büyük 2023 güncellemesinin de gelmeyeceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma bu büyük güncelleme için hazırladığı özelliklerin büyük bölümünü W12’ye saklayacak, ancak yine de bazı ufak özellikler W12 gelmeden önce W11 için de gönderilecek. W12 ile tasarımsal açıdan büyük bir değişiklik yapmayacağı belirtilen Microsoft, Windows 10 döneminde iki yılda bir büyük güncelleme vermiş, Windows 11 için bunun yılda bir büyük güncellemeye düşeceğini aktarmıştı.

Windows 11 yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More