Binance İsrail’de faaliyetlerini durdurdu!


Yerel haber kaynağı Globes’ta yer alan bir rapora göre, kripto para lisanslamasından sorumlu düzenleyici olan İsrail Sermaye Piyasası Kurumu’nun talepleri neticesinde bir gelişme yaşandı. Binance,  İsrail’deki tüm pazarlama ve aktivitelerini durdurduğunu bildirdi.

Binance İsrail’de faaliyetlerini durdurdu!

binance

Sermaye Piyasası, Sigorta ve Tasarruf Kurum’u, Binance’ten İsrailliler’e sağladığı hizmetler ve bu hizmetleri hangi lisanslar altında sunduğu hakkında bilgi vermesini talep etti. Sermaye Piyasası Kurumu, “Sermaye piyasasının müdahalesinden sonra, biz lisanslamayla ilgili durumu inceleyene kadar gelinen noktada Binance İsrail’deki bütün pazarlama çalışmalarını ve aktivitelerini durdurdu,” dedi.

Binance, dünya çapında artan bir inceleme altında. ABD menkul kıymetler düzenleyicisinden bir soruşturma ile karşı karşıya. Temmuz 2021’de İngiltere’nin finansal bekçisi FCA, Binance’in ülkede faaliyet göstermesine izin verilmediği konusunda uyarmıştı. Ekim ayında şirket, 16 yılını uluslararası ilişkiler başkanı olarak geçirdiği Dubai Finansal Hizmetler Otoritesinden göreve Mark McGinness’i atayarak ilk düzenleyici irtibat yetkilisini atadı.

Yerel kripto medya platformu CryptoJungle’ın kurucusu Ben Samocha, CoinDesk’e Binance’in İbranice desteği ve yerel para birimi desteğini kaldırdığını söyledi.
Binance desteği Samocha’ya bu adımların düzenleyici gereklilik nedeniyle atıldığını ve şu anda daha fazla ayrıntıya giremeyeceğini söyledi. Şimdi ise İsrail’de Binance faaliyetleri durduruldu.

Read More

Yorum yapın