Binance için önemli gelişme! Binlerce yatırımcıyı ilgilendiren dava sonuçlandı


Perşembe günü federal bir yargıç, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance‘i, kayıtlı olmayan tokenlar satarak ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlayan bir davayı sonuçlandırdı.

Dava, 2017’de varlıklarının çoğunu kaybeden dijital token yatırımcıları tarafından Manhattan’da açılmıştı. Binance‘in çevrim içi borsası aracılığıyla EOS, QSP, KNC, TRX, FUN, ICX, OMG, LEND ve ELF olmak üzere dokuz token satın alan ve varlıklarını kaybeden bu kişiler bir süredir Binance’in başına dert oluyordu.

Binance için önemli gelişme! Binlerce yatırımcıyı ilgilendiren dava sonuçlandı

binance

327 sayfalık bir şikayette yatırımcılar, Binance’in “yanlışlıkla milyonlarca işlem gerçekleştirdiğini” ve tokenleri satın almanın “önemli riskleri” konusunda onları uyarmadıklarını ve ödediklerini telafi etmeye çalıştıklarını iddia etti. Ancak ABD Bölge Yargıcı Andrew Carter, yatırımcıların alımlarından sonra bir yıldan fazla bekledikleri için çok geç dava açtıkları kararına vardı.

Ayrıca Binance, Amerika Birleşik Devletleri’nde Amazon bilgisayar sunucularını ve Ethereum blok zinciri bilgisayarlarını kullansa bile, yerel menkul kıymet yasalarının geçerli olmadığını çünkü Binance’in yerel bir borsa olmadığını söyledi.

Hakim Carter, Binance’ın ABD’de kayıtlı bir borsa olmadığına karar verdi. Amazon sunucuları ve Ethereum blokzincirinin ABD’de bulunan bilgisayarlarını kullanmasına rağmen ABD menkul kıymet yasalarının Binance’a karşı ceza uygulayamayacağı da karar olarak belirtildi. Bu da böylece Binance için kritik bir dönemi sonuçlandırdı.

Read More

Yorum yapın