Binance 440 milyon dolarlık BNB yaktı!


Binance’in platform token’ı BNB’de tekrar token yakımı gerçekleşti. En son token yakma işleminde lider kripto para borsası 740 milyon dolardan fazla değere sahip 1.830.382 BNB token’ı dolaşımdan çıkarmıştı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 440 milyondan fazla BNB token’ı dolaşımdan kaldırdı. Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, sürecin Binance Coin’in deflasyonist yapısını kanıtladığını savunuyor.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, erken saatlerde yerel token’ı BNB Coin’in (BNB), yakımını gerçekleştirdi.

Binance 440 milyon dolarlık bnb yaktı!

Protect Users. Commitment. Transparency. Deflation.#BNB https://t.co/eHnAKWRQDh

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) July 13, 2022

Projeye Şeffaflık ve öngörülebilirlik katmanın yanı sıra sürecin BNB üzerinde deflasyonist bir etkisinin olduğu tahmin ediliyor. BNB için, token yakma sürecinin amacı, toplam arzını 100 milyon token’ın altına ulaşana kadar kademeli olarak azaltmak. Bu nedenle lider kripto para borsası Binance, yılın her çeyreğinde elde ettiğikârın bir kısmıyla BNB satın alarak bu token’ları kalıcı olarak dolaşımdan kaldırıyor.

Ancak bu sefer miktar oldukça yüksek denebilir. Zira en popüler kripto para birimi bu sefer 440 milyon dolarlık BNB yaktı.  Bu süreç genellikle olumlu bir tablo da yaratıyor ancak kripto para camiasında bir süredir kriz söz konusu. O dereceki Bitcoin için 10 bin dolara düşme ihtimali mevcut. 

Read More

Yorum yapın