Bill Gates hangi telefonu kullanıyor? Hayır iPhone değil!


Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates için sadece “girişimci” demek aslında haksızlık olacaktır. Bugün her ne kadar kendisi dünyanın en zengin insanı olmasa da, belki de uzun yıllar boyunca kimseye kaptırmadığı bu unvanı, yüzbinlerce insanda hala zirvede onun olduğu düşüncesinin asıl nedenini oluşturuyordur.

Bill Gates hangi telefonu kullanıyor? Hayır iPhone değil!

Gerçekten de, dünyanın en zengin insanı olarak Bill Gates’i bilenlerin sayısı hiç de az değil. Başlı başına bu durum bile, Gates’in ne kadar başarılı bir iş insanı olduğunu anlamamız için yeterli. Öte yandan ünlü ismi bu seviyelere getiren marka ise tabi ki Microsoft. İlk etapta yazılım devi olarak karşımıza çıkan ancak ilerleyen zamanlarda akıllı telefondan tabletlere, bilgisayardan saatlere kadar pek çok alanda yatırımlarını arttıran şirket aslında katlanabilir akıllı telefon pazarının da önemli isimlerinden biri.

Ancak geçtiğimiz günlerde Reddit üzerinde soruları yanıtlayan Bill Gates, kendisine yöneltilen “hangi telefonu kullanıyorsunuz” sorusuna verdiği “Samsung Galaxy Z Fold 3” yanıtıyla adeta şaşkınlık yarattı. Gates’in açıklamasının devamında sarf ettiği “Android işletim sistemi çok kullanışlı ve ben de yeni şeyleri denemeyi sevdiğim için katlanabilir bir akıllı telefon tercih ediyorum.” sözleri de Microsoft hayranlarını tatmin etmedi.

Çünkü Microsoft’un satışta olan modeli Microsoft Surface Duo 2, hem Android hem de katlanabilir olması sebebiyle Bill Gates’in iki beklentisini de karşılıyor. Buna rağmen Bill Gates’in kendiyle özdeşleşen markasının değil de Samsung’un akıllı telefon modelini tercih etmesi kafalarda soru işareti bıraktı.

Read More

Yorum yapın