Benzine zam gelince İstanbul’da trafik bitti! İşte o görüntüler


Dolar kuru geçtiğimiz yılın son aylarında ciddi ataklar yaşamıştı. Aniden 18 seviyelerine kadar yükselen dolar daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kur Korumalı TL Mevduat paketini tanıtmasıyla kontrol altına alındı. 10,5 seviyelerine kadar düşen dolar şu anda 13,8 civarında işlem görüyor. Ancak doların düşmesine rağmen benzin fiyatlarında bir gerileme yaşanmadı.

Aksine dolar 10,5’den yukarı tırmanmaya başladığında benzin fiyatlarına tekrar zam gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan son zam ile benzinin litre fiyatı 14 TL’ye dayanmış durumda. Hal böyle olunca İstanbul’da daha önce görülmemiş bazı manzaralar görüldü. Harita görüntülerini paylaşan İstanbul vatandaşları hafta sonu olmasına rağmen yolların bomboş olmasına dikkat çekti.

Benzine zam gelince İstanbul’da trafik bitti! İşte o görüntüler

Noldu abicim? 100 bin liralık arabanız 250 bin oldu diye göbek atıyordunuz. Şimdi 5 litre benzin alıp, trafiğe çıkacak paranız kalmadı galiba. pic.twitter.com/QGX2St4q9H

— Taci Kalkavan (@taci_kalkavan) January 8, 2022

Doların yükseldiği dönemde her şeyin fiyatı da artıyordu. Araç piyasasında da anormal fiyat satışları mevcuttu. Paylaşımlarda bu konuya da değinildi. Ancak İstanbul’da hafta sonunun trafiksiz geçirilmesi görenleri şaşırttı. Oldukça kalabalık olan İstanbul’da hafta sonu insanlar çoğunlukla araba sürmemeyi tercih etti. Benzin fiyatlarından sonra bu durum anlaşılabilir olsa da vatandaşın ne kadar zorlandığı ortaya çıktı.

Read More

Yorum yapın