Benzine yeni bir zam daha!


Akaryakıta yeni bir zam daha geliyor. Yeni yapılan zamlarla birlikte benzinin litre fiyatına 46 kuruş zam daha geldi. Açıklama Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) tarafından yapıldı.

Yapılan söz konusu açıklamada, “20/01/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 46 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” ifadeleri kullanıldı. Yeni zamlardan sonra benzin fiyatları; İstanbul’da 13,59 liradan 14,05 liraya, İzmir’de 13,67 liradan 14,13 liraya Ankara’da 13,66 liradan 14,12 liraya çıkacak.

Benzine yeni bir zam daha!

benzin

Öte yandan dün de motorine 52 kuruş zam yapılmıştı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamada “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 19/01/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 52 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur” ifadeleri yer almıştı.

Geçtiğimiz dönemlerde de dolar kurunda yaşanan çalkantılar yüzünden benzine neredeyse her gün zam geliyordu. Hal böyle olunca akaryakıt fiyatında yaşanan zamlara vatandaş alışır hale geldi. Ancak benzinin litresinin 14 TL olmasını şaşırtıcı bulanlar da mevcut. Akaryakıt ve benzinin küresel piyasada gördüğü değerin artmasıyla benzin fiyatında artış hız kesmeden devam ediyor. 

Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması sebebiyle rafineler tekrar hesaplanıyor.

Read More

Yorum yapın