Benzine bu gece yeniden zam geliyor!


Bir süredir çalkalanmakta olan döviz kurları ve uluslararası akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik hala devam ediyor. Hal böyle olunca da akaryakıt fiyatları direkt olarak etkilenen bir sektör olarak karşımıza çıkıyor. Benzine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere yeni bir zam daha gelmesi bekleniyor.

Sektör kaynaklarının aktardığına göre, benzinin litre fiyatı bu geceden itibaren 1 lira 33 kuruş zamlanacak. Motorinde ise fiyatı değişimi beklenmiyor. Rusya Ukrayna savaşından da etkilenen brent petrol fiyatları ülkemizde araç sürücülerini zor duruma sokmaya devam ediyor diyebiliriz.

Benzine bu gece zam geliyor!

benzin zam

Zamla birlikte bayram öncesinde benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 20,33 TL’ye, Ankara’da 20,44 TL’ye, İzmir’de 20,45 TL’ye yükselecek. Motorinin litre fiyatı bugün itibarıyla yaklaşık olarak İstanbul’da 22,01 TL, Ankara ve İzmir’de 22,11 TL seviyesinde bulunuyor.

stanbul’da benzinin litre fiyatı, bir sene önce 7,07 TL fiyatı civarındaydı. Bu yıla geldiğimizde ise 12,29 TL seviyesindeydi. Bu geceki zamla birlikte zam oranı, yıllık yüzde 188, yıl başından bu yana yüzde 65 olmuş olacak. Motorinin litre fiyatı ise bir sene önce 6,43 TL, yıl başında 11,43 TL idi. Motorinin litre fiyatı, son bir yılda yüzde 242, yıl başından bu yana yüzde 93 zamlandı.

Read More

Yorum yapın