Benzin ve motorine dev indirim! İşte yeni fiyatlar


Petrol fiyatlarındaki düşüş bir kaç gündür devam ediyor. Brent petrol 100 doların altına inerek şubat sonundaki seviyesine gelmiş durumda. Bu da direkt olarak akaryakıt fiyatlarında bir indirime sebep oluyor. Benzin ve motorine bu akşam itibarıyla bir indirim daha gelmesi bekleniyor.

Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre; 17.03.2022 Perşembe gününden geçerli olmak üzere, benzin grubunda 62 kuruş; motorin grubunda 1 TL fiyat indirimi bekleniyor. Kesin rakamlar henüz açıklanmadı ancak olası indirim pompaya yansıyacak.

Benzin ve motorine bir indirim daha! İşte yeni fiyatlar

benzin ve motorin indirim

Benzin hali hazırda 1.76 lira, motorin ise 0,86 lira geriledi. Böylece İstanbul’da benzin 18,66 lira, motorin ise 19,70 liradan satılmaya başlandı. Petrol fiyatlarında düşüşün devam ederse daha fazla indirim de yaşanacaktır.

Rusya Ukrayna savaşının patlak vermesiyle akaryakıt fiyatlarında ciddi bir artış söz konusu olmuştu. Savaş fiyatlandırılmasına geçilen dünyada akaryakıt fiyatları, altın ve dolar fiyatları patladı.

Ancak şimdi brent petrolün fiyatının düşmesiyle bazı gelişmeler yaşanmaya başladı. Düşüşler direkt olarak akaryakıt fiyatlarında indirim olarak karşımıza çıkıyor. Yaşanan savaş hala devam ederken ne olacağı tabi ki belirsiz. Ancak iki taraf da müzakere çalışmaları yapıyor. 17 günden fazladır devam eden savaş ile birlikte FED faiz kararı da piyasayı etkileyecek bir diğer etken olarak karşımıza çıkıyor.

Read More

Yorum yapın