Benzin ve LPG’de indirim beklentisi!


Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre benzin ve LPG’ye bir indirim bekleniyor. Uzun süredir artmakta olan benzin fiyatlarında nihayet bu aralar bazı düşüşler yaşandı. Şimdi bu düşüşlere bir yenisi daha eklenecek. Bu indirim, bu gece itibarıyla geçerli olacak ve pompa fiyatlarına doğrudan yansıyacak.

Benzin ve LPG’de indirim beklentisi!

Brent petrol fiyatlarının geri çekilmesi ve dolar kurunun düşmesi, akaryakıt fiyatlarında düşüşe neden olmaya devam ediyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre motorine 3 liranın üzerinde indirim gelmesinden sonra yeni bir indirim beklentisi daha ortaya çıktı. Bu yeni indirimle birlikte araç sahiplerinin yüzü fazlasıyla gülecek diyebiliriz. 

Sektör kaynaklarının iddialarına göre benzinin litresine 2,13 TL, LPG’nin litresine ise 1,71 TL indirim yapılacak. Bu gece itibarıyla geçerli olacak indirim, pompa fiyatlarına da yansıyacak. Bu indirimle benzin 25 TL seviyelerine, LPG ise 10 TL seviyelerine gerilemiş olacak. Yeni fiyatlandırmanın bu şekilde olması bekleniyor:

İstanbul:

Benzin: 25,17 TL
LPG: 10,69 TL
Ankara:

Benzin: 25,30 TL
LPG: 10,66 TL
İzmir:

Benzin: 25,29 TL
LPG: 10,56 TL

Shell internet sitesinden alınan bu fiyatlar bölgesel olarak değişiklik de gösterebilir. Rusya Ukrayna savaşının patlaması ve enflasyondaki artışla brent petrol fiyatlarında bir süredir kötü bir yükseliş söz konusuydu. Sizce bu indirim vatandaşı rahatlacak mı? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Read More

Yorum yapın