Benzin fiyatlarında yeni indirim! İşte yeni fiyatlandırma


Rusya Ukrayna savaşının patlak vermesiyle benzin fiyatlarında ciddi bir artış yaşandı. Bir süredir art arda gelen akaryakıt fiyatlarında şimdi indirim haberleri de geliyor. Sektörden gelen bilgilere göre yeni bir indirim de yolda. Petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün ardından, benzin fiyatlarında bu gece yarısından itibaren nispeten bir rahatlık sağlayacak yeni bir indirim bekleniyor.

Benzin fiyatlarında yeni indirim! İşte yeni fiyatlandırma

benzine indirim

Söz konusu indirim 80 kuruşluk bir rahatlama getirecek. Motorin fiyatlarında ise herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

Araç sahiplerinin yüzünü güldürecek haber benzin fiyatlarında da indirimi beraberinde getirdi. Brent petrol fiyatında yaşanan düşüşler ülkemizde de rahat bir nefese yol açıyor. Bu gece yarısından geçerli olacak indirimin pompaya yansıyacak.

2 Nisan Cumartesi gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 80 kuruş fiyat indirimi bekleniyor. Son indirimle birlikte benzinin litre fiyatı İstanbul’da 19 liraya düşecek. NTV’den gelen bir kaynağa göre  motorinde ise fiyat değişikliğinin olmayacağı öngörülüyor.

Rusya Ukrayna savaşı ile birlikte kısa sürede savaş fiyatlandırmasına geçildi. Bu da her sektörde fiyatlara olumsuz yansıdı. Brent petrol fiyatlarında yaşanan artışlar direkt olarak akaryakıt fiyatlarına da yansıdı. Üst üste gelen zam haberlerinin ardından şimdi karşımıza indirim haberleri ge geliyor. Devam eden savaş ile birlikte oynak bir piyasa mevcut.

Read More

Yorum yapın