Belirli Apple Watch Series 6 modelleri için tamir programı başlatıldıApple Watch Series 6

Apple zaman zaman satışa sunduğu ürünler için farklı tamir programları başlatıyor. Bunların en yenisinde Apple Watch Series 6 merkezde.

Apple bugün 2021 yılının nisan ve eylül ayları arasında üretilen Apple Watch Series 6 akıllı saatin “40 mm” versiyonlarında bir ekran sorunu olduğunu duyurdu. Apple’ın resmi olarak yaptığı açıklamasına göre bu sorun, 40mm versiyonlarda “kalıcı boş ekran” oluşmasına neden oluyor. Bunu ortadan kaldırmak isteyen Apple, şimdiye kadar çok fazla gündeme gelmeyen sorun için ücretsiz bir tamir programı başlattı. Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz tamir bilgilendirme sayfasına sahibi olduğunuz Watch Series 6’nın seri numarasını yazarak sorgulama yapabilir, modelinizin programa dahil olup olmadığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Apple, geriye dönük tamir programı özelinde dünyanın en iyi teknoloji firmaları arasında yer alıyor. Firma bazı durumlarda tamir yerine yeni ürün vermek yolunu dahi tercih edebiliyor. Uzun zamandır bu tarz bir program ile gündeme gelmeyen Apple, birden fazla tedarikçinin kullanıldığı üretimin etkisiyle zaman zaman belirli parti üretimlerde sorun yaşayabiliyor ya da yaşatabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan önümüzdeki eylül ayında üç farklı yeni Apple Watch modeli geliyor. Apple bu sefer seçenekleri artırıyor ve burada özellikle sporculara / zorlu şartlara yönelik versiyon çok merak ediliyor. Bu modellerin son detayları burada yer alıyor.

Apple Watch Series 6 programı yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More