Beklenen artış; motorin fiyatlarına yeni bir zam dahaOrman yangını için önlem; akaryakıt istasyonlarına uyarı

Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’dan (EPGIS) alınan son haberlere göre motorin fiyatlarına yeni bir zam yapıldı.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Son günlerde de brent petrol bir kez daha yükseliş eğilimine girdi. Bunun da motorin fiyatlarına yansıması bekleniyordu. EPGIS’den yapılan açıklamada, “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 19/01/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 52 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur..” sözlerine yer verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncel motorin fiyatları ne durumda?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan değişikliklerin ardından, Ankara’da ortalama 13,82 liradan satılan motorinin litre fiyatı 14,34 liraya çıkacak. Motorinin litresi İstanbul’da 13,75 liradan 14,27 liraya, İzmir’de 13,82 liradan 14,34 liraya yükselecek.

Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

Read More