Başlangıçta çalışan uygulamaları kaldırarak bilgisayarı hızlandırın!


Windows yüklü dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlar ilk açıldığı zaman belli yazılımları çalıştırır. Bunların bir kısmı gerçekten gerekli olan yazılımlardır ve onlara dokunmamak gerekir. Ancak bazı yazılımlar gereksiz yere açılışta çalışarak sistem kaynaklarını tüketir. İşte açılışta otomatik olarak çalışan bu yazılımları kapatmanın bir yöntemi var. Bu videomuzda o yöntemi anlatıyoruz.   

Bu yöntemle bilgisayarı açtığınızda çalışan uygulamalar sadece siz istediğinizde aktif olacak. Otomatik olarak başlangıçta çalışmalarını engelleyeceğiniz bu uygulamalar sistem kaynaklarını ve bilgisayarınızın gücünü sömürmeyecek.

Bu işlem için önce Görev Yöneticisi’ni açmanız gerekiyor. Ardından Başlangıç sekmesine gelerek açılışta çalışmasını istemediğiniz uygulamanın isminin üzerine sağ tıklayarak ‘Devre Dışı Bırak’ komutunu vermeniz gerekiyor.

Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Read More

Yorum yapın