Bang & Olufsen Beoplay Portal oyuncu kulaklığı için yeni sürüm çıktı

Bang & Olufsen Beoplay Portal oyuncu kulaklığı için bugün yeni bir sürüm tanıtıldı. Yeni model yine pahalı bir seçenek oldu.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve satışa sunulan Bang & Olufsen Beoplay Portal, direkt olarak oyunculara odaklanan premium bir kablosuz kulaklık modeliydi. Oyuncu kulaklığı o zaman tam 499 dolarlık fiyatıyla çok ses getirmişti. İlk sürüm Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One ya da PC ile rahatlıkla eşleştirilerek kullanılabiliyor ve Bluetooth 5.1 temelinde çalışıyordu. Bu yıl gelen yeni sürüm ise PC yanında PlayStation 5, Nintendo Switch ve akıllı telefonlar ile de kullanılabiliyor. Bunun için ürün Bluetooth desteği yanında bir USB Type-C kablosuz bağlantı adaptörü ile geliyor.

Firmanın standart tasarımı çizgisini kullanan yani dışarıdan kesinlikle standart bir oyuncu kulaklığı gibi görünmeyen model, ilk sürüm gibi yine üç farklı renk seçeneğine sahip. ANC yani aktif gürültü engelleme özelliği olan kablosuz kulaklık, istenirse 3,5 mm üzerinden kablolu olarak da kullanılabiliyor.

40 mm sürücüleri olan ve Dolby Atmos ile Qualcomm aptX Adaptive desteği getiren kulaklık, USB-C üzerinden şarj edilebiliyor. En üstte Bluetooth ile 42 saat kadar pil ömrü getiren ürün, ANC ile beraber 18 saat kullanım getiriyor. USB Type-C adaptörü üzerinden ise normalde 19 saat, ANC ile beraber 7 saatlik kullanım elde edilebiliyor. Bunlar fazlasıyla yeterli görünüyor.

Yerini aldığı model gibi yurt dışı fiyatı tam 499 dolar / 499 euro seviyesinde yer alan oyuncu kulaklığı Bang & Olufsen Beoplay Portal, ileride Türkiye’de de satışa sunulabilir. Türkiye fiyatı yüksek ihtimalle 10 bin TL civarında olacaktır.

Bang & Olufsen Beoplay Portal kadar iddialı Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın:

Read More