Bakan Varank’tan yerli otomobil fabrikası hakkında tarih açıklamasıYerli otomobil TOGG

Yerli otomobil TOGG cephesinin fabrikası hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Bakan Varank fabrikanın açılış tarihi için konuştu.

2023’ün ilk yarısında yollarda olması hedeflenen yerli otomobil için gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 300 ve 500 kilometre olmak üzere iki farklı menzil seçeneğiyle satılacak olan Togg SUV, 200 ve 400 beygir güç sunacak, 200 BG’lik versiyon 7,6 saniyede, 400 BG’lik versiyon ise 4,8 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşacak, bataryası yüzde 80 doluluğa hızlı şarj ile 25 dakikada ulaşabilecek. Peki fabrika açılışı ne zaman olacak?

Yerli otomobil fabrikası için 29 Ekim vurgusu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Biz bugün Türkiye’nin arabasını konuştuğumuzda muhalefet ne diyor, bu arabayı yapamazsınız, yapsanız bile satamazsınız, işte 29 Ekim geliyor. Allah’ın izniyle Türkiye’nin otomobilinin fabrikasını 29 Ekim’de açacağız. Araçlarımız seri üretim bantlarından inmeye başlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Biz bu ülkede cumhuriyet tarihi boyunca yapılmamışları yaptık. Bizim planlarımız projelerimiz ve ufkumuz, emin olan muhalefetin yanına yanaşamayacağı bir ufuktur. Biz bugün Türkiye’nin arabasını konuştuğumuzda muhalefet ne diyor, bu arabayı yapamazsınız, yapsanız bile satamazsınız, işte 29 Ekim geliyor.

Allah’ın izniyle Türkiye’nin otomobilinin fabrikasını 29 Ekim’de açacağız. Araçlarımız seri üretim bantlarından inmeye başlayacaklar.” dedi. Yerli otomobil hakkında gelişmeler LOG.com.tr’de olmaya devam edecek.

İlginizi Çekebilir

Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

Read More