BAE’nin Emirates Havayolu’ndan Bitcoin’e güven açıklaması!


Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu olan Emirates, müşterilerle hem daha hızlı hem de daha esnek bir şekilde etkileşim kurma hedefinin bir parçası olarak, blockchain, metaverse ve kripto para birimi gibi son teknoloji dijital teknolojileri kullanmayı amaçlıyor.

BAE’nin Emirates Havayolu’ndan Bitcoin’e güven açıklaması!

Emirates’in COO’su Adel Ahmed Al-Redha, havayolunun Bitcoin’i bir ödeme hizmeti olarak kullanmayı planladığını ve aynı zamanda ticari amaçlarla şirketin web sitelerinde NFT koleksiyonları olarak da bilinen, takas edilemeyen jetonları tanıtmayı planladığını söyledi.

Al-Redha ayrıca bir medya toplantısında, merkezi Dubai’de bulunan havayolunun, müşteri ihtiyaçlarını izlemek için uygulamalar geliştirmek amacıyla metaverse ve NFT’ler için yeni personel işe alacağını belirtti.

Şirket “NFT’ler ve metaverse iki farklı uygulama ve yaklaşımdır” diye tartıştı ve havayolunun uçak kayıtlarını izlemek için blok zinciri kullanmaya bakacağını söyledi.

Metaverse şirket süreçlerini dönüştürebilir

CEO, metaverse ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Meta veri deposuyla, ister operasyonda, ister eğitimde, web sitesinde satışta isterse eksiksiz bir deneyimde olsun, tüm süreçlerinizi meta veri deposu tipi bir uygulamaya dönüştürebilecek, ancak daha da önemlisi onu etkileşimli hale getirebileceksiniz” dedi.

Al-Redha, havayolu sektörünün durumu sorulduğunda, artan yolcu sayısında da görülebilen sağlıklı bir toparlanma kaydettiğini söyledi. 

Yine de, ağ boyunca kaynakların erişilebilirliğinin en önemli engel olduğunu söyledi, ancak erişilebilirlik nedeniyle diğer ülkelere göre daha iyi bir konumda olduklarını da sözlerine ekledi.

Read More

Yorum yapın