Avatar sinema yerine Netflix’e geliyor! İşte kadro!

Avatar’ın oyuncu kadrosu, yapım güncellemeleri, neler bekleyebileceğimiz ve daha fazlasını içeren canlı aksiyon Netflix serisi hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şeyi içeren haberimiz aşağıda.


Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko tarafından ortaklaşa oluşturulan animasyon serisi, 2000’lerin ortalarında en popüler çizgi filmlerden biriydi. Seri, 2012’de The Legend of Korra olarak bilinen eşit derecede popüler bir spin-off serisi ortaya çıkardı (her ikisi de dünyanın birçok bölgesinde Netflix‘te yayınlanıyor, ancak sonunda ayrılması bekleniyor ).

Seri ile ilgili önemli bilgiler ise şöyle:

10 saatlik bölümler bekleniyordu ama 8 olacağı bildirildi.

Seri, çekimler sırasında çığır açan yeni LED teknolojisini kullanıyor.

Sadece 1. sezon için toplam 120 milyon dolar ve bölüm başına 15 milyon dolara mal olduğu bildirilen Netflix’in en pahalı şovlarından biri .

Çekimlerin Haziran 2022’ye kadar sürmesi bekleniyor.

Nickelodeon serisinin orijinal yaratıcıları yapımda yer almıyor.

Nisan 2022 itibariyle 13 oyuncu kadrosu onaylandı.

Canlı aksiyon Avatar: The Last Airbender’ın konusu nedir?

Seri, animasyonlu muadili ile aynı maceraları tekrarlayacak.

Avatar dünyasında: Son Hava Bükücü uygarlığı dört ayrı ülkeye bölünmüştür. Elementlerden sonra adlandırılan dört ulus, Hava Göçebeleri, Toprak Krallığı, Ateş Ulusu ve Su Kabileleridir. Her ulusta, “Bükücüler” olarak bilinen yalnızca birkaç seçkin kişi, bölgesel dövüş sanatlarını ve telekinetik güçlerini kullanarak ulusun unsurunu kullanabilir. Dört elementi de kullanabilen tek kullanıcı ise “Avatar”dır.

Aang, hava göçebelerinin en yeni Avatarıdır. Avatar Devleti’nde 100 yıl uyuduktan sonra Aang, Su Kabilesinden Katara ve Sokka tarafından uyandırılır. Ateş Ulusu tarafından dünyayı kasıp kavuran savaşı öğrenen Aang, yeni arkadaşlarının yardımıyla, uluslar arasında uyum sağlayabilmek için geri kalan unsurların yeteneklerinde ustalaşmak zorundadır.

Avatar: Son Hava Bükücü’nün kadrosunda kimler var ?

İkonik rolleri kim oynayacak derseniz:

Gordon Cormier ( Lost in Space ) Aang olarak

Kiawentiio Tarbell ( Anne ile E ) Katara olarak

Ian Ousley ( 13 Reasons Why ) as Sokka

Dallas Liu ( PEN15 ) Zuko olarak

“Dünyayı genişletip büyüteceğiz ve mevcut hayranlar ve hikayede yeni başlayanlar için sürprizler olacak. Ancak bu süreç boyunca amacımız karkterlerde, kültürel etkilerde hikayede “özgünlük” olmuştur. Gerçeklik, bizi hem kamera önünde hem de arkasında devam ettiren şeydir, canlı aksiyon versiyonu temsilde yeni bir ölçüt oluşturacak ve yepyeni bir hayran nesli getirecektir. Bu, Asyalı ve Yerli karakterleri yaşayan, nefes alan insanlar olarak sergilemek için bir şanstı. Sadece bir çizgi filmde değil, içinde yaşadığımıza çok benzeyen, gerçekten var olan bir dünyada.”

Projeden ayrılmadan önce, Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko’nun dizinin kadrosu hakkında söyledikleri :

Avatar: The Last Airbender’ın bu canlı aksiyon uyarlamasını yönetme fırsatı bulduğumuz için çok heyecanlıyız . Aang’in dünyasını her zaman hayal ettiğimiz gibi sinematik olarak ve kültürel olarak uygun, badanasız bir oyuncu kadrosuyla gerçekleştirmek için sabırsızlanıyoruz.”

Eylül 2021’de ComicBook.com ile yaptığı röportajda Dallas Liu, ilk sezona giren baskı hakkında şunları söyledi:

“… çünkü bu çok sevilen bir şov olduğu için harika bir iş çıkarmak konusunda baskı olduğunu hissediyorum ve kimseden veya projeden şüphe duymuyorum. Bu benim en büyük projem ve oynadığım en büyük rol. Özellikle Zuko gibi çok karmaşık bir karakterle başrolde yer alabiliyorum. Yani, inanılmaz bir karakter ve tüm animasyon dizilerinde en sevdiğim karakter geliştirmelerinden birine sahip. Yani, ben de herkes kadar Zuko hayranıyım. Bu nedenle açıkçası heyecanlıyım çünkü bu bir rüya gibi ama aynı zamanda biraz sinir bozucu oluyor çünkü iyi bir iş çıkarmak zorundayım.

Netflix ayrıca, sırasıyla Paul Sun-Hyung Lee, Lim Kay Siu ve Ken Leung tarafından işgal edilen Amca Iroh, Gyatso ve Komutan Zhao rolleriyle üç önemli rolün yayınlandığını doğruladı.

Aralık 2021’de, aşağıdakiler dahil dört rol daha dolduruldu: 

Elizabeth Yu , Ateş Lordu Ozai’nin kızı ve Zuko’nun kız kardeşi Azula olarak rol aldı

Maria Zhang , Kyoshi Savaşçıları olarak bilinen elit bir kadın savaş gücünün lideri Suki rolünde.

Yvonne Chapman , Avatar Kyoshi’nin efsanevi savaşçısı rolünde cesaretinden dolayı saygı görüyor.

Casey Camp-Horinek , Güney Su Kabilesi’nin şefkatli reisi ve Katara ve Sokka’nın büyükannesi Gran Gran rolünde.

Netflix’teki Avatar: The Last Airbender ile kimler ilgileniyor ?

Projenin başlarındaki en heyecan verici haber, Nickelodeon serisinin orijinal yaratıcılarının dahil olacağıydı.

Bu, Avatar: The Last Airbender‘ın 2010’da Nickelodeon tarafından piyasaya sürülen ve büyük ölçüde kaydırılan önceki canlı uyarlamasından farklı .

Read More

Yorum yapın