Audi büyük sürpriz yaptı; CEO’dan heyecan yaratan pickup mesajıAudi pickup

2021 yılı finansal sonuçlarının paylaşıldığı etkinlikte soruları yanıtlayan Audi CEO’su Markus Duesmann, pickup tarafında beklenmedik bir açıklama yaptı.

Mercedes’in X-Class ile dahil olarak dünyanın ilk premium pickup modeli rozetini aldığı maceranın ömrü maalesef beklenenden kısa sürdü. Süreç içerisinde altı silindirli motor seçeneğinin de sunulmasına karşın satışlarda bekleneni veremeyen modelin Mayıs 2020’de üretimine son verildi. Pickup pazarının Avrupa merkezli olarak kan kaybetme serüveni günümüzde de devam ederken, Audi cephesinden ateşi tekrar yükseltecek bir açıklama geldi. A6 Avant e-tron konseptiyle SW gövde tipini elektrik geleceğiyle harmanlayacak yaklaşımını lanse eden marka, önümüzdeki süreçte pickup tarafında da sürpriz yapabilir. Konuyla ilgili kıvılcımı yakan ilk açıklama ise doğrudan CEO Markus Duesmann’dan geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi CEO’su Markus Duesmann pickup için temkinli konuştu

Avrupa pazarından X-Class’a altyapı görevi görmüş Nissan Navara’nın da çekilmesinin ardından oyuncu sayısının azalması şüphesiz dikkat çeken bir tablo. Audi CEO’su Duessman da karlılık anlamında 2020 rakamlarını bir üst noktaya taşımayı başardıkları 2021 sonuçlarıda mantıklı hamlelerin altını çizmeyi ihmal etmiyor. Önlerinde var olan olan X-Class örneği üzerinden de iyi bir analiz yapmaları gerektiğini bilen Duesmann, her şeye rağmen premium segmentte bir elektrikli pickup fikrine sıcak baktıklarını da etkinlik sırasında çekinmeden ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Net konuşamayacaklarını da söyleyen başarılı yönetici; “Şimdilik elektrikli pickup tarafında bir projeyi gerçeğe dönüştüreceğimiz üzerine size söz veremem. Lakin olup olmayacağı konusu üzerinde değerlendirme yapıyoruz.” ifadelerine yer verdi. Duessman’ın bu açıklamaları sonrasında Bentley CEO’su Adrian Hallmark’ın sohbete; “Doğrusu söylemek gerekirse kendi ürün gamımızda bir pickup görmek beni pek mutlu etmez.” cümlesiyle esprili bir şekilde yaklaşması da etkinliğin akılda kalıcı anlarından birisi oldu. Duesmann’ın sürpriz açıklamaları sonrasında gözler Audi’ye çevrilirken, markanın önümüzdeki günlerde konsept bir pickup lanse etmesi artık şaşırtıcı olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Read More