ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED resmen tanıtıldı


ASUS son zamanlarda tanıttığı yeni modelleriyle bir hayli dikkat çekiyor. Daha önce çift ekranlı model denemeleri olan Tayvanlı şirket, daha sonra da katlanabilir diz üstü bilgisayar modelleri üzerinde çalışmaya başlamış ve müşterilerine bu teknolojiye ilişkin yeni ürünler sunmuştu. İşte ASUS tarafından tanıtılan Zenbook Pro 14 Duo OLED modeli de, gerek özellikleri gerekse de tasarımı ile bir hayli dikkat çekmeyi başardı.

Ana ekranı 14,5 inç büyüklüğünde 2,8K çözünürlüğünde 120Hz OLED panelden oluşan Zenbook Pro 14 Duo OLED’i farklı kılan şey ise 12,7 inçlik ikinci dokunmatik ekranı. Üstelik bu ekranın 20mm’ye kadar yükselebildiğini ve 12 dereceye kadar da eğim kazanabildiğini belirtelim. Yani ikinci ekran oldukça dinamik bir yapıya sahip. Bu özellikler sayesinde hem kullanım kolaylığı hem de görüş açısı rahatlığı sunmayı hedefleyen ASUS, yeni bilgisayarını Active Aerodynamic System Ultra adı verilen yeni nesil bir soğutma teknolojisi ile destekliyor.

ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED resmen tanıtıldı - Resim : 1

ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED resmen tanıtıldı

Kısaca AAS Ultra adı verilen bu sistem sayesinde, bilgisayar %40’a yakın daha fazla hava girişine kavuşurken, bu durumda tabi ki ısınmaların önüne geçerek yüksek performansın uzun süre korunabilmesini sağlıyor.

Gücünü 12. Nesil Intel Core i9-12900H işlemciden alan bilgisayar aynı zamanda ekran kartı cephesinde ise Nvidia GeForce RTX 3050 Ti’ye güveniyor. Henüz Türkiye pazarı için bir bilgi paylaşılmayan bu bilgisayarın küresel piyasadaki satış fiyatı ise 2.299 dolar olarak açıklandı.

Read More

Yorum yapın