Asus Zenbook 17 Fold OLED katlanabilir ekranlı dizüstü çıkışa hazırAsus Zenbook 17 Fold OLED

Asus, CES 2022 kapsamında ilk katlanabilir dizüstü modeli Asus Zenbook 17 Fold OLED ile ses getirmişti. Dizüstü yeniden gündemde.

Dikkat çeken geleceğin katlanabilir dizüstü bilgisayar modeli yeniden gündemde çünkü Asus’tan kısa süre önce bu ürün özelinde yeni bir resmi paylaşım geldi. Bu Twitter’dan yapılan paylaşımda “Zenbook 17 Fold OLED neredeyse burada ve bilmek istediğiniz her şeyi size anlatmaya hazırız!” açıklaması geçilerek, 31 Ağustos tarihi verildi. Bu tarihte bir basın etkinliği yapacak Asus, bu kapsamda dizüstünün ticari çıkışa uygun son halini gözler önüne serecek ve fiyat ile net satış tarihi gibi kilit detayları da paylaşacak. Pazarda geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de de satışa sunulan Lenovo imzalı katlanabilir seçenek ThinkPad X1 Fold’un karşısına çıkacak Asus Zenbook 17 Fold OLED, bünyesinde tek parça 17,3 inç esnek OLED ekran taşıyor. Yapısı gereği farklı formlarda kullanım sunan ürün, devasa ekranını katlanabilir yapı sayesinde her zaman taşınabilir bir forma getiriyor.

İstenirse dijital klavye, istenirse de ekran üstüne ya da dışarıya konulacak fiziksel klavye ile yönetilecek şekilde tasarlanan Windows işletim sistemli katlanabilir dizüstü, ilk tanıtımda verilen bilgilere göre gücünü Intel’in 12. jenerasyon Core i7 U-Serisi işlemciden alıyor ve 75Wh kapasitesinde bir pil taşıyor. Bu pil için halen net kullanım süreleri verilmiyor ancak rakamların düşük olması beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiyatının gerçekten çok ama çok yüksek olması beklenen dizüstü, az sayıda da olsa 2022 bitmeden Türkiye pazarına da getirilebilir. Modelin Türkiye’deki fiyatı ise büyük ihtimalle 50 bin hatta 60 bin TL’nin üzerinde olacaktır.


Asus Zenbook 17 Fold OLED yanında İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More