Asus, oyuna özel ilk dört bant Wi-Fi 6E router modelini tanıttıAsus router

Oyun tarafında ROG markası ile büyük bir isim olan Asus, CES 2022’de oyuna özel ilk dört bant Wi-Fi 6E router modelini de tanıttı.

Asus, CES 2022 kapsamında dün akşam birçok önemli duyuru yaptı. Detaylarına burada ulaşabileceğiniz bu duyuruların üstüne ROG serisi bir router da eklendi. Firma bu modeli dünyanın oyuna özel ilk dört bant Wi-Fi 6E router’ı olarak tanıtıyor. Tam adı ROG Rapture GT-AXE16000 olan sekiz antenli router, belirttiğimiz gibi dört bant görev yapabiliyor. Yani router 2.4 GHz, iki farklı 5 GHz ve 6 GHz bantlarında internet aktarımı yapabiliyor.

5 GHz Wi-Fi ile 6 GHz Wi-Fi arasında maksimum hız konusunda fark bulunmuyor. Ancak yeni bant sayesinde ortamdaki frekans çakışması / parazit azalıyor, bunun da etkisi daha hızlı, kararlı ve sorunsuz bir kablosuz bağlantı oluyor. Destekli cihazlarda 6 GHz seviyesine çıkmak, belirli yerlerdeki birçok sorunu ortadan kaldırabilir.

İhtiyacı olanlar için bünyesinde iki adet 10Gbps ile dört adet 1Gbps LAN portları bulunan Wi-Fi 6E destekli Asus ROG Rapture GT-AXE16000, aynı zamanda farklı ihtiyaçlar için USB portlarına da sahip. Bu çeyreğin sonunda satışa çıkacağı açıklanan router, üst seviye bir seçenek olduğundan 650 dolarlık bir yurt dışı satış fiyatına sahip.

Asus’un bu akşam da oyun değil son kullanıcıya yönelik ürünlerini tanıtması bekleniyor. Firmanın CES 2022 etkinliğindeki tüm önemli duyuruları LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More