Araç piyasaya çıkmadan zamlandı! Fiyatı dudak uçuklattı


Tesla’nın önümüzdeki yıl üretime geçmesi beklenen ve tasarımıyla dikkat çeken Cybertruck‘ı, fiyatı beklenenden pahalı olacak. Otomobilin duyurulduğu yıl 39 bin 900 dolar fiyatla satışa çıkacağı söylenmiş olmasına karşın, yaşanan küresel pandemi ve ekonomik kriz sebebiyle nihai fiyatın bu fiyat etiketinin bir hayli yukarısında olacak. 

Fiyatı çok farklı olacak

Şirketin yıllık hissedarlar toplantısında konuşan Elon Musk, elektrikli aracın duyurulmasından bu yana geçen 3 yıl içinde ortaya çıkan enflasyon ve diğer “çeşitli sorunları” gerekçe göstererek, Cybertruck’ın özelliklerinin ve fiyatının farklı olacağını söyledi.

Cybertruck’ı “harika bir ürün” ve “kahrolası güzel bir makine” şeklinde yorumlayan Musk, konuşmasının başında “size kötü haber vermekten nefret ediyorum” diyerek konuya giriş yaptı.

Musk, Cybertruck’ın gelecek yılın ortasına kadar seri üretime geçeceğini söylerken, başlangıç fiyatının söylenenden daha yüksek olacağını belirtti ve “2019’dan bu yana çok şey değişti,” dedi.

Fiyatı yükseldi

Tesla, Cybertruck’ın 2019 yılında 3 versiyonunu yapacağını söylemişti. O dönem 250 mil menzil ve 7 bin 500 pound çekme kapasiteli tek motorlu temel model fiyatının 39 bin 900 dolar olacağı söylenen Cybertruck; 300 mil menzil, 10 bin pound çekme kapasiteli çift motorlu modeliyle ise 49 bin 900 dolar fiyat etiketine sahip olacaktı. En üst model olan 500 mil menzil, 14 bin pound çekme kapasiteli ve 3 motorlu modelinin fiyatı ise 69 bin dolar şeklindeydi.

Read More

Yorum yapın