Apple’ın sır gibi sakladığı yeni akıllı saatlerin batarya kapasiteleri ortaya çıktı


Apple tarafından geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Far Out etkinliği, yine birçok açıdan tarihe geçen bir tanıtım organizasyonu oldu. Uzun bir aradan sonra ilk defa karşımıza iPhone Plus modeliyle çıkan Apple, Mini modellerinin üretimine ise son verdiğini duyurmuştu. Ancak Amerikalı teknoloji devinin, teknoloji meraklıları için tek sürprizi iPhone modellerinden ibaret değildi.

Lansman saatine kadar Apple Watch Pro olarak isimlendirilen yeni akıllı saat modeli, zaten Apple meraklıları için başlı başına bir sürprizken, bu akıllı saatin sahneye çıkmasıyla birlikte isminin Apple Watch Pro değil, Apple Watch Ultra olduğunu öğrenmemiz de ikinci bir şok olmuştu. Amerikalı teknoloji devi, takipçilerini şaşırtmayı başardıktan sonra tüm yeni akıllı saat modellerini teker teker tanıtmış ve bu saatlerin birçok özelliğini bizlerle paylaşmıştı.

Apple’ın sır gibi sakladığı yeni akıllı saatlerin batarya kapasiteleri ortaya çıktı

Bununla birlikte artık klasikleşmiş bir Apple adeti olarak, tanıtılan 3 yeni akıllı saat modelinin hiç birinin batarya kapasiteleri paylaşılmadı. Apple’ın iPhone 14 serisinde de aynı yolu izlemesi nedeniyle bataryalar konusunda havalarda tahminler uçuşurken, kesin yanıt 3C sertifikasyon platformundan geldi.

Ortaya çıkan verilere göre, Apple Watch SE 40mm modelinde 245mAh, Apple Watch SE 44mm modelinde 296mAh, Apple Watch Series 8 41mm modelinde 282mAh, Apple Watch Series 8 45mm modelinde 308mAh ve son olarak da Apple Watch Ultra modelinde ise 542mAh’lık bataryalar bulunuyor.

Read More

Yorum yapın