Apple’ın çift portlu USB-C şarj cihazı ortaya çıktıApple USB-C şarj cihazı

Teknoloji devi Apple’ın henüz satışa sunulmamış çift portlu USB-C şarj cihazı ortaya çıktı. Bu ürün 2022 bitmeden lanse edilebilir.

Apple, şu an kişilere üzerinde iki farklı port yer alan herhangi bir şarj cihazı sunmuyor. Bu tarz bir şarj cihazı isteyen, yani aynı anda iki farklı cihaza güç verebilen bir şarj cihazı ihtiyacı olanların, Anker ya da Baseus gibi diğer firmalara bakması gerekiyor. İşte bu durum 2022 içerisinde değişebilir. Çünkü Apple’ın resmî sitesinde kısa süre önce 35W güç verebilen çift portlu bir cihaz göründü. Kısa sürede kaldırılan bu ürün, spesifik olarak “Apple 35W Dual USB-C Port Power Adapter” şeklinde isimlendiriliyor. Bu ürünün söylendiği kadarıyla 5VDC/3A, 9VDC/3A, 15VDC/2.33A ve 20VDC/1.75A destekleri bulunuyor. Apple’ın notlarına bakılırsa cihaz toplam 35W güç verebiliyor. Yani her iki porttan ayrı ayrı 35W güç alınamıyor. GaN temelli olması beklenen bu USB-C şarj cihazı, eylül ayında iPhone 14’ler ile beraber lanse edilebilir.

Apple, hızlı şarj konusunda Samsung gibi çok geride kalıyor. Firma hiçbir zaman güç konusunda pazarın en iyisi olmaya çalışmıyor. Şarj konusunda attığı en son adım iPhone dünyasına MagSafe getirmek olan Apple, çok uzun vadeli önemli çalışmalar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Örneğin Apple’ın kesin olarak gerçek kablosuz şarj üzerinde çalıştığı biliniyor. Burada gerçek diyoruz çünkü planlanan sistem telefonların cebinizdeyken dahi şarj olabilmesi odağında geliştiriliyor. Bu sistemin ne zaman kullanıma sunulacağı ise bilinmiyor. iPhone’lardan şarj portunu tamamen kaldırmak istediği bilinen Apple, gelen bilgilere göre yeni iPad Pro’ya da MagSafe getirmek için de çalışıyor.

Not: Görsel temsilidir.

Çift portlu USB-C şarj cihazı yanında bu da ilginizi çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin

Read More