Apple’dan yıl bitmeden MagSafe ve M2’li yeni iPad Pro geliyoriPad Pro Apple

Teknoloji devi Apple, iPad Pro tarafında 2022’yi boş geçmeyecek gibi görünüyor. Sağlam kaynaklara göre yeni model önümüzdeki aylarda geliyor.

En sağlam kaynaklardan Mark Gurman‘a göre Apple, önümüzdeki sonbahar aylarında M2 işlemciye ve MagSafe desteğine sahip yeni iPad Pro modellerini satışa sunmak adına çalışmalar yapıyor. MagSafe ile arkasındaki Apple logosuna konulacak mıknatıslar üzerinden etkili bir kablosuz şarj sunacak ve birçok MagSafe aksesuara sahip olacak tabletler, M2 ile performans konusunda çıtayı daha da artıracak. Kaynaklara göre M2, yerini alacağı M1 gibi 8 CPU çekirdekli bir işlemci olacak ve TSMC’nin 4 nm üretim sürecinden çıkacak. M1’den farklı olarak 7 ya da 8 değil, 9 ya da 10 GPU çekirdeği yapılandırması sunacak bilgisi verilen M2, bazı MacBook’lara ve yeni Mac mini’lere de giriş yapacak. Apple yeni iPad Pro modellerini yine 11 inç ve 12,9 inç ekran boyutlarında pazara sunacak.

Apple biliyorsunuz geçtiğimiz hafta da detaylarına burada yer verdiğimiz yeni iPad Air modelini tanıttı. Bu modelin en önemli özelliği içerisinde kullanılan M1 işlemcisi olmuştu. M1 ile çok yüksek performans sunan 5G destekli tablet, onun haricinde yerini aldığı model ile benzer özellikleri beraberinde getirdi. Yeni iPad Air’in Türkiye’deki başlangıç fiyatı 10.699 TL seviyesinde. Türkiye’de bir iPad Pro almak içinse en az 14.299 TL verilmesi gerekiyor. Yeni iPad Pro’larda da yeni Air gibi M1 işlemci kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada ekran teknolojileri konusunda sağlam kaynak Ross Young’a göre Apple’dan önümüzdeki yıllarda 11 inç ve 12,9 inç boyutlarında en az iki tane OLED ekranlı iPad Pro modeli de gelebilir. Ancak firmanın bu adımı için daha uzun bir süre daha beklenmesi gerekecek. Bu yıl çıkacak Pro’lar da mini-LED LED ekran olacak.

Yeni iPad Pro modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More