Apple’dan kritik uyarı: Bu cihazları kullanıyorsanız sisteminizi hemen güncelleyin!


Siber saldırılar, teknoloji dünyasının en büyük baş belası. Devletlerin en büyük kurumlarından sıradan vatandaşlara kadar her ölçekten akıllı cihaz kullanıcısını hedef alabilen bu korsanlar, genelde daha zayıf avlara yani güvenlik güncellemelerini ihmal edenleri seçmekteler. Bu yüzden eğer bir akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar kullanıcısıysanız, hangi işletim sistemini kullanıyor olursanız olun, güncellemelerinizi zamanında yapmaya gayret gösterin. İşte Apple’dan sabah saatlerinde yapılan bir açıklama da, dünyanın en güvenli markası olarak görülen Apple cihazlarını kullananların bile her zaman güvende kalamadığını gösterdi.

Apple’dan kritik uyarı: Bu cihazları kullanıyorsanız sisteminizi hemen güncelleyin!

Buna göre Amerikalı teknoloji devi, listesini aşağıda verdiğimiz Apple cihazlarını kullananların, çok hızlı bir şekilde yayınlanan yeni güncellemeyi almaları gerektiğini söyledi. Bu durumun sebebi olarak sistemde keşfedilen bir güvenlik açığını gösteren Apple, bugüne kadar herhangi bir siber korsanın bu açığı keşfedip keşfetmediği konusunda ise herhangi bir bilgi vermedi.

Apple’dan yapılan açıklamaya göre, eğer iPhone 6S ve daha sonraki iPhone modellerini, herhangi bir iPad Pro modelini, iPad Air 2 ve sonrasında gelen herhangi bir iPad modelini, iPad 5 ve sonrasındaki herhangi bir iPad modelini ve herhangi bir macOS Monterey yüklü Mac modelini kullanıyorsanız o zaman Apple tarafından servis edilen güncellemeyi derhal yapmanız öneriliyor.

Read More

Yorum yapın