Apple’dan birisi yakında olmak üzere iki yeni iPhone SE geliyoriPhone SE Apple

Teknoloji devi Apple, iki yeni iPhone SE modeli üzerinde çalışıyor. Bu modeller hakkında yeni bilgiler Ross Young’dan geldi.

Geçtiğimiz hafta Apple’dan 2022’de kesin olarak yeni bir iPhone SE modeli gelecek haberi ses getirmişti. Bu modelin mevcut SE ile benzer eski nesil bir tasarıma sahip olduğu, telefonun 5G desteği ve güncel bir işlemci ile hazırlandığı belirtilmişti. Pazarın sağlam kaynaklarından Ross Young’a göre 5G desteğine sahip en ucuz iPhone modeli olacak bu telefon direkt olarak iPhone SE+ 5G adını taşıyabilir. Young’a göre 4,7 inç LCD ekran ile gelecek cihaz, Apple’ın 2022’deki tek “SE” modeli olacak.

Apple, bir sonraki iPhone SE modelini ise kaynağa göre 2023 yılında tanıtacak. Young’ın açıklamasına bakılırsa bu telefonda 2022’de gelecekten daha büyük 5,7 inç boyutunda bir ekran olacak. SE 3 ya da SE 4 adına sahip olması olası görünen telefon, yüksek ihtimalle LCD değil OLED ekran taşıyacak ve iPhone 11 benzeri çentikli bir tasarımı benimseyecek. Yeni “SE” modelleri özellikle uygun fiyatlarıyla geniş bir kitleye hitap edecek.

Apple, biliyorsunuz 2022’de aynı zamanda amiral gemisi 14, 14 Max, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerini de satışa sunacak. Bu aralarında bir “mini” seçeneğin olmadığı telefonlar eylül ayında gelecek, yeni SE modeli ise 2022’nin ilk etkinliğinde bazı başka donanımlar ile beraber lanse edilecek gibi görünüyor. Apple’ın 2022’deki ilk etkinliğini mart ayında yapması olası duruyor. Ancak halen bu konuda resmi açıklama gelmiş değil.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More