Apple,’dan beklenmeyen AirPods kararı!


Apple, iPhone üretiminin bir kısmını 2020’de Çin’den Hindistan’a taşımaya başladı ve şimdi de aynısını AirPods ve Beats için planlıyor. Teknoloji devi prodüksion kısmında bazı değişikliklere gittiklerini duyurdu.

Apple,’dan beklenmeyen AirPods kararı!

Apple,'dan beklenmeyen AirPods kararı! - Resim : 1

Nikkei’ye göre Cupertino şirketi, tedarikçilerinden Mart 2023’ün sonuna kadar ihracatı ikiye katlama hedefiyle üretimi Güney Asya ülkesine taşımalarını istedi.

Bloomberg bu haftanın başlarında, Hindistan’da üretilen ve Avrupa ve Orta Doğu’ya gönderilen iPhone’ların maliyetinin 1 milyar dolara eşit olduğunu ve yeni hamleyle bu sayının Mart 2023’e kadar 2,5 milyar dolara ulaşabileceğini bildirdi.

Analistler, şu anda Çin’de yüksek oranda yoğunlaşan üretim tabanını çeşitlendireceği için Hindistan’a geçişin iyi olduğuna inanıyor. Ayrıca, Hindistan bu hareketi, dikkate alınması gereken bir üretim gücü olduğu ve üretimlerini taşımak için diğer şirketleri çekebileceği bir ifade olarak kullanacak.

Bildiğiniz üzere Apple yeni telefon serisi iPhone 14’ü bu yıl piyasaya sürdü ancak merakla beklenen cihazlarla ilgili problemlerin ardı arkası kesilmedi. Bu kapsamda bir çok sorunla karşılaşan iPhone kullanıcıları problemlerin güncellemeler ile düzeltilmesini bekliyor. Beklentileri karşılamayan seride en çok ilgi gören model ise Pro modeli oldu

Read More

Yorum yapın