Apple’a soruyoruz: Ne demek Türkiye’ye Fitness+ yok?


Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple tarafından dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen lansmanda karşımıza çıkan ürünler tabi ki akıllı telefonlar veya akıllı saatler ile sınırlı değil. Amerikalı teknoloji devi aynı etkinlikte Fitness+ isimli yeni egzersiz ve rehabilitasyon aboneliğini tanıttı.

Ülkemiz hariç tam 21 ülkede Apple kullanıcılarının beğenisine sunulan Fitness uygulamasının bir üst versiyonu olan bu uygulama, akıllı saatlerle veya iPhone modelleriyle entegre bir şekilde çalışabilecek. Peki Fitness+ nedir? Aslında Fitness+, bizlere şu ana kadar duymadığımız yeni bir şey söylemiyor. Ancak özetle içerisinde neredeyse 3.000 farklı egzersiz setinin bulunduğu Fitness+ aboneliği ise tabi ki aylık belli bir ücret ödenmesi karşılığında kullanılabilecek.

Apple’a soruyoruz: Ne demek Türkiye’ye Fitness+ yok?

Apple’dan yapılan önceki açıklamalara göre, Fitness aboneliği şu an için 9,99 dolardı. Fitness+ modelinin gelmesiyle birlikte bu durumun değişmesi de pek beklenilmiyor. Eğer abonelik türünüzü aylık değil yıllık olarak faturalandırmak isterseniz, bunun için de 79,99 dolar ödemeniz gerekecek.

Son olarak iPhone 14’ün fiyatlandırması ve iPhone 13’lere gelen zamların etkileri de sürmeye devam ediyor. Buna göre dün tanıtılan iPhone 14 modeli, tıpkı önceki senelerde olduğu gibi yine iPhone 13’ün yerine geçerek telefon fiyatlarında 100 dolarlık bir indirimin yaşanmasını sağlamıştı. Bununla birlikte ülkemizde ise, bırakın iPhone 13’ün fiyatının azalmasını, %20’nin üzerinde zam yapılması, kur ataklarının bir sonucu olarak değerlendiriliyor.

Read More

Yorum yapın