Apple yeniden tasarlanmış MacBook Air için tarih verdi


Apple‘ın, Apple Silicon M2 yongasından güç alması ve tasarımında birkaç büyük değişiklikle gelmesi beklenen, yeniden tasarlanmış yeni bir Apple MacBook Air dizüstü bilgisayar üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Şimdi, Bloomberg’in Power On haber bülteninden Mark Gurman’dan gelen yeni bir rapor, Apple’ın yeniden tasarlanan MacBook Air‘i WWDC 2022’de resmi olarak tanıtabileceğini iddia ediyor. Apple, WWDC 2022’nin 6 Haziran – 10 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşmesini planladı ve şirket donanım duyuruları yaparsa, MacBook Air bunun bir parçası olacak. Bu gerçekleşmezse, sebebinin tedarik zinciri sorunlarından kaynaklanabileceğine inanılıyor.

Apple yeniden tasarlanmış MacBook Air için tarih verdi

Yakın zamanda analist Ming-Chi Kuo, 2022 MacBook Air’in yeni bir form faktörü tasarımına ve daha fazla renk seçeneğine sahip olacağını söylemişti. Ayrıca, konik bir tasarıma sahip olmayacağını, ancak daha MacBook Pro benzeri bir tasarımla gönderilebileceğini söyledi.

Dizüstü bilgisayarın ayrıca daha ince ve daha hafif olması bekleniyor ve hatta mavi, yeşil, pembe, gümüş, sarı, turuncu ve mor renk seçenekleri bulunan 24 inç iMac’e benzer renk seçenekleriyle piyasaya sürülebilir. Hatta tipik siyah klavyelerinden büyük bir değişiklik olan kirli beyaz bir çerçeve ve uyumlu bir kirli beyaz klavye sunduğu bile söyleniyor.

Yaklaşan MacBook Air dizüstü bilgisayara güç sağlayacak işlemci hakkında çelişkili raporlar var. M2 işlemci olması gerekirken, bazı raporların iddia ettiği gibi, Apple’ın tedarik zinciri sorunları nedeniyle yeni MacBook Air için eski M1 yongasını kullanmayı tercih ettiğini gösteren birkaç rapor var.

Read More

Yorum yapın