Apple Watch’a rakip olacaktı, patates oldu!


Teknoloji dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Google, uzun bir süredir akıllı saat pazarına giriş yapma isteği taşıyor. Bu konudaki çalışmalarına birkaç yıl önce başlayan teknoloji devinin, artık çalışmalarında sona geldiği ve bu yıl içerisinde Google Pixel Watch ismini verdiği bir akıllı saat modeli çıkaracağı kesinleşti. Öte yandan bu cihazın özellikleri konusunda ortaya atılan bir iddia, akıllı saat tercihi için Pixel Watch’u bekleyenleri hayal kırıklığına uğratabilir.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen I/O Geliştirici Konferansında tüm sektörün merakla beklediği akıllı saat modeli Google Pixel Watch resmen tanıtılmış ancak bu tanıtımın detaylı özellik dökümü yerine, basit ve kısa bir tanıtım videosu ile yapılması kafaları karıştırmıştı.

Google’a yakınlığıyla bilinen bir internet sitesi tarafından bugün paylaşılan bir haber ise, akıllardaki soru işaretlerinin artmasına neden oldu. İddialara göre Google, yeni akıllı saatinde eski hatta çok eski bir yonga seti tercih etmiş.

Öyle ki eğer iddialar doğruysa Google Pixel Watch’da Exynos 9110 yonga setini göreceğiz. Bu bilgi size tek başına bir anlam ifade etmeyebilir. Ancak sıkı durun, Exynos 9110 yonga setinin daha önce kullanıldığı akıllı saat modeli hangisi biliyor musunuz? Samsung Galaxy Watch. Yani Samsung’un 2018 yılında piyasaya sürdüğü ve Galaxy Watch serisine ismini veren ilk modeli.

Yani anlayacağınız uzun süredir akıllı saat pazarına giriş yapmak için çalışmalarda bulunan Google, bu süre zarfında çalışmalara muhtemelen ilk başladığında kullandığı yonga setini değiştirmeye fırsat bulamamış. Eğer iddialar doğruysa Google’ın bu hamlesi, teknoloji devinin akıllı saat sektöründe lider olma planlarının daha başlamadan bitmesine neden olabilir.

Read More

Yorum yapın