Apple Watch Ultra’ya bir zarar gelirse yenisini alın daha iyi!


Apple tarafından Far Out etkinliğinde tanıtılan ve özellikleriyle dikkat çekmesi gerekirken, fiyatıyla konuşulan Apple Watch Ultra, bu yönüyle gündeme gelmeye devam ediyor. Apple için en önemli pazarların başında gelen Çin’de ön siparişe açılan ve yaklaşık 10 gün sonra ilk teslimleri yapılacak olan Apple Watch Ultra, Çin’de 6.299 yuan karşılığında satılacak. Türk Lirasına çevirdiğimiz zaman 16.600-TL gibi bir fiyata tekabül eden akıllı saatin asıl dikkat çekici yanı ise açıklanan onarım maliyeti.

Buna göre eğer Apple Watch Ultra akıllı saatiniz önemli bir zarar görürse, onarım maliyeti 3.459 yuana kadar çıkabilecek. Neredeyse 9.200-TL yapan bu tutar, akıllı saatin kendi bedelinin %60’ından fazlasına denk geliyor. Yani bilhassa bu saati alıyorsanız ekranına çok dikkat edin yoksa ya cebinizden bir servet ödeyerek tamir ettirmek ya da gidip yenisini almak zorunda kalırsınız.

Apple Watch Ultra’ya bir zarar gelirse yenisini alın daha iyi!

Bununla birlikte onarım maliyetlerinin bu kadar yüksek tutulmasının bir diğer sebebi de AppleCare+ hizmetinin yaygınlaştırılma isteği de olabilir. Apple bu onarım bedeline ilaveten sigorta hizmetinin de fiyatını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, Çin’de yapılacak AppleCare+ aboneliği için bir yıllık bedel 588 yuan (yani 1.550 lira) iki yıllık bedel ise 799 yuan (yani 2.100 lira) olacak. Hal böyleyken, kullanıcıların birçoğu bu riski göze almayarak AppleCare+’ı da paketlerine dahil etmeyi düşüneceklerdir.

Read More

Yorum yapın