Apple Watch Series 7 için paylaşılan hayat kurtarma videoları [İzle]Apple Watch Series 7

Apple Watch modelleri şimdiye kadar çok sayıda kişinin hayatını kurtardı. Apple yeni reklamlarında direkt olarak buna odaklanıyor.

Hemen her iPhone sahibinin almak istediği ya da satın aldığı Apple Watch akıllı saat modelleri, uzun zamandır hayatımızda ve sık sık “hayat kurtardı” haberleriyle gündeme geliyor. Gelişmiş sensörlere ve iletişim imkanlarına sahip olan akıllı saatler, Apple’ın yeni yılda yaptığı ilk reklam paylaşımlarının da merkezinde yer alıyor.

Yapılan paylaşımların ilki yukarıda izleyebileceğiniz kısa video oldu. Bu videoda Amanda, Jason ve Jim isimli üç kişinin Apple Watch üzerinden 911’e ulaşması ve bu sayede kurtulmaları anlatılıyor. Bilmeyenler için Apple Watch’ların iPhone’lara bağlı ya da iPhone’lardan bağımsız (E-SIM sürümler ile) telefon etme özelliği bulunuyor.

Apple’ın paylaştığı aşağıdaki videoda ise Apple Watch’ların otomatik düşme algılama özelliği ile kurtulan Bob için bir gösterim yapılıyor. Apple Watch’ların bünyesindeki sensörler, düştüğünüzü net olarak algılayabiliyor. Eğer düştükten sonra bayılırsanız yani hareket etmez hale gelirseniz, saat otomatik olarak yakınlarınızı ya da güvenlik birimlerini arayabiliyor. Tek başına dağ bisikleti yaparken düşen ve bilincini kaybeden Bob’un tam olarak bu özellik sayesinde hayatta olduğu aktarılıyor.

Apple Watch Series 7 ile sağlık konusunda büyük bir adım atmayan yani sürece yeni bir sensör dahil etmeyen Apple’ın, 2022 Eylül ayında gelecek Watch Series 8 için büyük planları bulunuyor. Bunun merkezinde de yüksek ihtimalle “kan şekeri ölçümü” yer alıyor. Bu sayede diyabet hastaları parmaklarını delmeden kan şekerlerine saatleri üzerinden bakabilecek. Firmanın bu konuda uzun zamandır çalıştığı biliniyor.

Bob B. was knocked unconscious mountain biking in the forest. His Apple Watch detected the hard fall and automatically called 911 with his location. The future of health is on your wrist.

— Apple (@Apple) December 20, 2021

Read More