Apple Watch saatlere biyoempedans empedans analizi ekleyen kayışApple Watch AURA Strap 2

Teknoloji devinin Apple Watch serisi akıllı saat modellerinde olmayan biyoempedans empedans analizi, bir kayış ile sunulmaya başlandı.


Advertisement

Biyoelektrik empedans analizi, Apple Watch serisinde yerleşik olarak sunulmuyor. Yeni tanıtılan kayış modeli AURA Strap 2 ise ilk sürümüne oranla çok daha gelişmiş ve konforlu yapısıyla Apple Watch’lara bu önemli sağlık detayını da ekliyor. Biyoempedans analizi, Samsung’un Galaxy Watch 4 akıllı saat modelinde yerleşik olarak sunuluyor. Samsung bu özelliği kendisini şöyle açıklıyor: “Vücut yapınızı rahat bir şekilde ölçen ilk akıllı saatimizle, fitness ilerlemenizi takip edin. Hedefinize ulaşmak için vücudunuzun yağ yüzdesi, kemik kas oranı, vücut sıvı miktarı ve benzeri pek çok bilgiye sahip olun.” Benzer verileri Apple Watch’lara da getiren AURA Strap 2, özellikler sporcular için kritik veriler sağlıyor. İlk sürümden daha hafif ve ince olması yanında gelişen sensörleriyle daha detaylı ölçüm yapabilen ürün, Watch Series 3 üstüne uyumlu ve 150 dolarlık bir fiyata sahip.

Apple Watch için kısa süre önce de bir kameralı kayış ses getirmişti. 2020 yılında satışa sunulan Wristcam, yeniden gündemde gelmişti çünkü yapılan güncelleme ile beraber altyapıya canlı video görüşme desteği eklenmişi. Bu altyapı FaceTime üzerinden çalışmıyor. Watch’larda FaceTime sadece sesli olarak görev yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Saatlerde yerleşik bir kamera olmadığından Apple video görüşme desteği vermiyor, bunu başkasına da açmıyor. Wristcam merkezli video görüşmeler firmanın kendi hazırladığı uygulama üzerinden yürüyor. Wristcam’e sahip iki Watch sahibi, firmanın uygulaması üzerinden sesli ve görüntülü olarak görüşme gerçekleştirebiliyor.

Apple Watch için çıkan Wristcam yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More