Apple Watch Pro için de uydu bağlantı ihtimali gündemdeApple Watch Pro LOG Tasarım

7 Eylül tarihinde üç farklı Apple Watch modeli lanse edilecek ve bu modeller arasında olası adıyla bir Apple Watch Pro da olacak.

7 Eylül’deki Apple etkinliğinde kaçıranlar için Apple Watch Series 8, yeni giriş seviyesi Watch SE ve zorlu sporlara / profesyonel sporculara özel Watch karşımıza çıkacak. Bu modeller arasında en çok olası adıyla Apple Watch Pro dikkat çekiyor ve Mark Gurman’a göre model iPhone 14’ler gibi uydu bağlantı desteğine sahip olabilir. Henüz tam olarak yüzde 100 netleşmeyen bu detay, eğer gerçek olursa kişilerin acil durumlarda direkt olarak saatleri üzerinden uydu bağlantısı ile mesaj göndermesine imkan tanıyacak. Bu özellik sadece acil durumlarda konum paylaşma ve yakınlara / polise vb. kısa bilgilendirme mesajları atma için kullanılabilecek, sunulacak altyapı yüksek ihtimalle her konumda çalışmayacak. Apple’ın bu uydu bağlantı altyapısı için Globalstar ile ortaklık kurduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Saat için dün de bazı bilgiler gelmişti. Bunlara göre model kavisli değil düz ekrana sahip ve 47 mm gövde üzerine kuruluyor. Apple Watch Series 4’ten bu yana gördüğümüz en farklı Apple Watch olacak model, daha önce konuşan Mark Gurman’a göre ekranında olduğu gibi yan kısımlarında da köşeli / düz yapıyı benimseyecek. Diğer Apple Watch modellerine de gelmesi beklenen “düşük güç moduyla” 3 gün ve üstünde pil ömrüne sahip olması beklenen Watch Pro, bazı kaynaklara göre 900-999 dolar arasında uçuk bir fiyat etiketiyle satışa çıkabilir.

Model hakkında daha önce de konuşan Mark Gurman, Watch Pro’nun 1,9 inç 410×502 piksel OLED ekran ile şimdiye kadar çıkmış en büyük Apple imzalı akıllı saat olacağını aktarmıştı. Akılı saat için buna ek olarak paslanmaz çelik ya da titanyum gövde üzerine kurulacağı da söylemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir Apple Watch akıllı saate konulmuş en büyük pile ev sahipliği yapacak ve genel olarak çok daha sağlam bir seçenek olacak saat, ekranını çizilmelere ve darbelere karşı daha dayanıklı bir cam ile koruyacak. Bu modelde tahminlere göre safir cam kullanacak Apple, Gurman’a göre modeli birçok spor için daha etkili ve detaylı takip yapabilecek hale de getiriyor. Üründe hemen hemen kesin olarak vücut sıcaklığı / ateş ölçüm özelliği de yer alıyor.

Not: Görsel temsilidir.

Apple Watch Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Read More