Apple, TikTok videosu çeken çalışanını kovmakla tehdit etmişApple LOG Tasarım - 10

Dünyanı en değerli teknoloji firmaları arasında başı çeken Apple, ortaya çıktığı kadarıyla TikTok videosu çeken çalışanını kovmakla tehdit etmiş.

Peki neden? Apple’a göre çalışanları kendilerini bir Apple çalışanı olarak tanıtarak Apple ile ilgili konularda sosyal medya paylaşımında bulunamaz. Firma bunu yapanların şirket politikasını ihlal ettiğini belirtiyor. Peki bu konunun merkezinde tam olarak kim yer alıyor? TikTok’ta çektiği videolar ile 400 binden fazla takipçiye ulaşan altı yıllık Apple çalışanı Paris Campbell. TikTok üzerinden bir güvenlik odaklı video paylaşan ve iPhone’u çalınan bir kişiye yardım etmek adına aşağıda izleyebileceğiniz bilgilendirici içeriği yayınlayan Campbell, bu içerisinde kötü bir niyetin olmadığı ve Apple’a yönelik gizli bilgilerin yer almadığı video yüzünden firması ile sıkıntı yaşamış.

Müdürü tarafından 7 milyon izlenmeyi geçen videosunu kaldırması istenen, aksi takdirde direkt olarak söylenmese de işinden olacağı aktarılan Campbell, videoyu yanlış bir şey yaptığını düşünmediği için kaldırmamış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söylendiği kadarıyla Paris Campbell şu an için şirketteki işini kaybetmedi. Konu basına düştüğü için şirketin işte çıkarma konusunda (Daha fazla tepki çekmemek adına) bir adım atması da beklenmiyor. Ancak teknoloji devinin daha kilit konulardaki bazı paylaşımlar nedeniyle daha önce birçok çalışanı ile yollarını ayırdığı belirtiliyor. Bu konuda içeriğe bağlı olarak firmanın haklı olduğu durumlar bulunuyor.

Paris Campbell tarafından çekilen ve Apple’ı kızdıran ilk TikTok videosu:

@stopitparis

#stitch with @Stella this is so out of my content niche

♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show

Paris Campbell tarafından Apple’dan gelen tehdit sonrasında çekilen TikTok videosu:

@stopitparis

hey apple, don’t fire me #techtok #greenscreen

♬ original sound – paris campbell

Apple gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Triumph TE-1 elektrikli motosiklet modeli

Read More