Apple tarafının donanım odaklı 2022 planları iyice netlik kazanıyorAppple

Apple tarafına yönelik en sağlam kaynaklardan Mark Gurman, firmanın gelecek planları için elde ettiği son bilgileri paylaştı.

Mark Gurman, ilk olarak bir kez daha Apple imzalı ilk 2022 etkinliğinin 8 Mart tarihinde olacağını aktardı. Bu etkinlikte Gurman’a göre kesin olarak yeni iPhone SE ve yeni iPad Air modelleri geliyor. Tasarımları yerlerini alacakları modellerden farklı olmayacak bu ürünler, farklarını A15 Bionic işlemcileri ve 5G destekleri ile koyacaklar. Gurman’ın elde ettiği bilgilere göre Apple’dan bahar döneminde en az bir tane yeni Mac bilgisayar modeli de gelecek.

Bu Mac’in profesyonellere yönelik yeni Mac mini olması bekleniyor. Eğer bu Mac mini planlar dahilindeyse 8 Mart etkinliğinde gösterilmesi hiç sürpriz olmayacaktır. Bu ürünün gücünü M1 Pro ya da M1 Max işlemcilerden alacağı da gelen bilgiler arasında.

Eğer yeni Mac mini bahar döneminde gelmezse, bir sonraki en güçlü aday 27 inç ekrana sahip yeni iMac Pro. Bu direkt olarak profesyonelleri odak noktasına alacak bilgisayarın da gücünü M1 Pro ya da M1 Max işlemciden alması bekleniyor.

Gurman, 2022’de Apple tarafından tam dört tane M2 işlemcili Mac’in geleceğini de belirtiyor. Bu modellerin yeni MacBook Air, 120 Hz taşımayacak giriş seviyesi yeni 13 inç MacBook Pro, işlemci artışı ile yenilecek 24 inç iMac ve yeni giriş seviyesi Mac mini olacağı iddia ediliyor.

2022’de iki farklı yeni Mac mini biraz garip görünüyor ancak Apple, “mini” bilgisayar sınıfında hem normal kullanıcılara hem de profesyonellere oynamak istiyor olabilir.

Apple’dan 2022’de üsttekilere ek olarak AirPods 2 Pro, Apple Watch Series 8 serisi, yeni Watch SE, sporculara özel akıllı saat ve iPhone 14 ailesi de gelecek. Hepsine ek olarak Apple Silikon işlemcili yeni Mac Pro da 2022 bitmeden karşımıza çıkabilir.

Bu model ile Intel’e olan bağını tamamen bitirecek olan teknoloji devi, yeni yazılımlarını ise WWDC 2022 kapsamında tanıtacak.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More