Apple tarafından tasarlanan “şeffaf” AirPods ve şarj cihazı ses getirdi

Apple AirPods

Teknoloji devi Apple, ürünlerinin geliştirme sürecinde birçok prototip hazırlıyor. Bunlar arasında şeffaf versiyonlar da yer alıyor.

İşte bunlardan iki tanesi Giulio Zompetti tarafından gözler önüne serildi. Burada şeffaf gövdeli bir AirPods ile 29W gücündeki şarj cihazı karşımıza çıktı. Bu ürünlerin ticari satış amacı ise kesinlikle bulunmuyordu. Firma Max hariç diğer hiçbir AirPods’u bırakın şeffaf yapmayı, beyaz harici bir renkte dahi satışa sunmadı.

Apple’dan son yıllarda şeffaf yapılı hiçbir büyük donanım ürünü gelmedi. Birçok firma gibi Apple da bu kullanımda uzun zamandır uzak durmayı tercih ediyor. Şeffaf gövdeli elektronik ürünlerin sevenlerin sayısı ise gerçekten çok fazla. Bu kişileri son memnun eden firma şeffaf yapılı kablosuz kulaklık hazırlayan Nothing olmuştu. 

Apple ve AirPods tarafında şu an Pro 2 merak ediliyor

2. nesil AirPods Pro olarak isimlendirileceği düşünülen yeni kablosuz kulaklık, son sızıntılara göre pazara 2022’nin üçüncü çeyreğinde çıkarılacak. Eğer bu bilgi gerçekse merak edilen kablosuz kulaklık hayli uzakta yer alıyor ve bu da bekleyenleri genel olarak üzüyor.

Hatırlarsınız ürün için geçtiğimiz ay bazı tasarımlar karşımıza çıkmıştı. Silikon uçlar ile beraber kulak içi formunu benimseyen bu modelin en çok dikkat çeken yanı, haznenin altındaki hoparlör ızgaraları olmuştu. Bunların kaybolma durumlarında yüksek şiddette ses çalarak hazneyi bulmayı kolaylaştıracağı iddia ediliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu görseldeki haznenin yanında aynı zamanda özel bir bağlantı kısmı da yer alıyordu. Bunun da hazneyi herhangi bir yere sabitlemek ya da hazneye bir tutma / taşıma kayışı takmak için konulduğu belirtilmişti. Yüksek ihtimalle Apple, AirPods’lar için de özel taşıma kılıfları ve aksesuarlar geliştiriyor denilmişti.

AirPods Pro’nun yenisinde bildiğimiz kadarıyla sağlık ölçüm özellikleri de olacak. Hatta Apple’nu bu konuda çok iddialı olduğu gelen bilgiler arasında.

İlgili Video

Read More