Apple Studio Display monitörün içini gösteren ilk fotoğraf geldi

Apple Studio Display

Apple Studio Display

“Peek Performance” Apple etkinliği kapsamında 27 inç LCD panele sahip monitör Apple Studio Display tanıtılmıştı. Modelin içi açıldı.

Pro Display XDR monitörün altına konumlandırılan Apple Studio Display monitör modeli gündemde düşmüyor. Model en son iOS 15.4 işletim sistemi ile 64 GB dahili depolama alanı taşıyor detayları ile ses getirmişti. İçerisinde 62 GB’lık bir alan boş alan olduğu da ortaya çıkan ürün, bugün iFixit tarafından parçalarına ayrıldı. Bu sayede de monitörün içini gösteren ilk fotoğraf geldi. Bu yukarıda görebileceğiniz fotoğraf, monitörün içerisinde üç farklı anakart parçasının ve iki adet fanın yer aldığını gözler önüne seriyor. Bu fanları tüm paneli ve diğer bazı önemli parçaları serin tutmak için kullanan ürünün, altılı hoparlör sisteminin bir bölümü de alt köşelerde karşımıza çıkıyor. İç yapısı her Apple ürünü gibi düzenli olan ürün, içerisinde şaşırtan çok büyük bir sürpriz barındırmıyor.

Bünyesinde 12 megapiksellik bir kamera yer alan Apple Studio Display, bu kamera ile kişileri takip ederek merkezde tutabiliyor. Yerleşik olarak mikrofon ve hoparlör sistemleri de bulunan ürün, burada uzamsal ses desteğine de sahip. 27 inç panelinde 5K çözünürlük sunan ve maksimum parlaklığı 600 nit olan Studio Display, 1 milyar renk gösterebiliyor ve P3 renk gamutuna destek veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Studio Display Türkiye’de 27.999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Ancak bunun ne zaman olacağı henüz belli değil. Mac Studio bugün satışa sunuldu fakat Studio Display için bir adım atılmadı.

Apple Studio Display yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More