Apple servisleri için önemli rakamlar paylaşıldı

Apple şirketinin İnternet Yazılım ve Servislerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Eddy Cue, kısa süre önce önemli açıklamalarda bulundu.

“Apple eğlence sektöründe çığır açan bir yılı kutluyor” başlıklı bir yazı yayınlayan Eddy Cue, ilk olarak şirketin servisleri (App Store, Music, Arcade, TV+, Fitness+, News+, Maps, Pay, Card, Podcasts ve iCloud) ve App Store üzerinden 900 milyondan fazla ücretli aboneye ulaştığını duyurdu. 2008 yılından bu yana App Store geliştiricilerine tam 320 milyar dolar ödeme yaptıklarını söyleyen Cue, Music servisinde 100 milyondan fazla şarkının olduğunu, Fitness+ servisinde ise 3.500 farklı spor / meditasyon içeriğini geride bıraktıklarını açıkladı.

“2022 eğlence için çığır açan bir yıl oldu. Geçtiğimiz yılın bir noktasında muhtemelen yeni bir uygulama, yeni bir şarkı, yeni bir dizi, film ya da oyun keşfettiniz.” diyen Eddy Cue, sözlerine şöyle devam etti: “Parmaklarımızın ucunda bu kadar çok sayıda harika içerik olması inanılmaz. Bu durum dünya çapındaki yaratıcı kişilerin olağanüstü çalışmalarının bir eseri. Daha önce hiç bu kadar kaliteli dizilere, ilgi çekici filmlere, müziklere, yaratıcı uygulamalara, önemli gazetecilik çalışmalarına, sürükleyici oyunlara ve sporlara istediğimiz zaman hızlı şekilde erişmenin keyfini yaşamamıştık.”

Sözlerini “İnanın bana daha gelecek çok şey var” diyerek bitiren Eddy Cue, şunları da aktardı: Apple’da daha fazla yaratıcılığa olanak tanıyan ürünler ve hizmetler geliştirirken her türden yaratıcı kişi ile iş birliği yapma ayrıcalığına sahibiz. Misyonumuz her zaman insanların hayatlarını zenginleştirmek ve dünyayı bulduğumuzdan daha iyi bir yer olarak bırakmak oldu ve bunun teknik beceriden daha fazlasını gerektirdiğini biliyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, sürekli büyüyen servisleri özelinde sabah saatlerinde de gündeme gelmişti. Business Insider’ın haberine göre şirket, servislerini yöneten Peter Stern’in ay sonunda ayrılacak olması nedeniyle bu alanda bir yeniden yapılanma planlıyor. Bu konuda başarılı işlere imza atan Peter Stern, şirketten neden ayrılıyor henüz tam olarak bilinmiyor.

Aktarıldığı kadarıyla altı yılı aşkın bir süredir Apple’da çalışan ve servis tarafında Eddy Cue’ya bağlı olarak görev yapan Stern, Apple’dan önce Time Warner Cable’da başkan yardımcısı ve strateji müdürü olarak görev yapan oldukça tecrübeli bir isim konumunda bulunuyor. Stern sonrasında Apple’ın servis tarafını tam üç farklı bölüme ayıracağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şirket artık bu hızla büyüyen alanı daha verimli şekilde yönetmek istiyor gibi görünüyor.

Apple detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More